אם טראמפ יגיב – החיזבאללה יתקוף את ישראל

איראן מאיימת לראשונה במפורש על ישראל ואומרת כי החיזבאללה ערוך ומוכן לירות טילים לעברה. הלחיצה על ההדק תגיע לדברי האיראנים, אם ארצות הברית תגיב על שיגור הטילים לעבר שני הבסיסים המארחים כוחות אמריקניים שהיה הלילה.

 

כ-35 טילים נורו לעבר הבסיסים בשתי תקיפות ואולם מדובר בעיקר בהפצצות נדל״ן, שגרמו לדברי משרד ההגנה בוושינגטון ״מעט מאוד נפגעים״.

מהבית הלבן נמסר על התייעצויות בהשתתפות בפנטגון מזכיר המדינה מייק פומפאו ושר ההגנה מארק אספר. הנשיא טראמפ: "הכול בסדר! טילים שוגרו מאיראן לשני בסיסים צבאיים בעיראק. הערכת נפגעים ונזק מתבצעת עכשיו. בינתיים הכול טוב! יש לנו את הצבא החזק והמצויד ביותר בעולם, ללא ספק!".

.

מגרמניה, אוסטרליה וקנדה נמסר כי לכוחותיהן השוהים בבסיסים אלה שלום. גם מבגדד נמסר כי אין נפגעים מקרב הכוחות העירקיים בבסיסים שהותקפו.

.

האיראנים נתנו להבין כי אינם מעוניינים בהחרפת העימות וכי אם האמריקנים יימנעו מסבב תגובות הוסף, אפשר יהיה לשוב לסוג של שיגרה. האיראנים איימו במפורש על דובאי וחיפה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםצה״ל מסייע לאזרחים במקומות מוצפים
המאמר הבאאיזנקוט: לא טוב לישראל לכרות ברית הגנה עם ארה״ב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.