איראן נאלצה להודות שהפילה את מטוס הנוסעים האוקראיני

איראן הודתה רישמית כי המטוס האוקראיני האזרחי שהתרסק מיד לאחר המראתו מנמל התעופה של טהרן ביום רביעי האחרון, נפגע מטיל נ״מ ששגר מבסיס צבאי איראני.

 

כתוצאה מהפגיעה מן הטיל מסוג sa15 מתוצרת רוסית, התרסק המטוס האזרחי של חברת התעופה האוקראינית שהמריא לקייב ועליו 167 נוסעים ו-9 אנשי צותת. בהרוגים: 82 איראנים, לפחות 63 קנדים ו-11 אוקראינים.

 

בהודעה האיראנית נאמר כי הירי בוצע בשל מה שהוגדר ״טעות אנוש״. הכוננות של ההגנה האווירית האיראנית היתה בדיאה הואיל ובמקביל תקפה איראן את הבסיסים האמריקניים בעירק ובסוריה. שר החוץ האיראני זריף האשים את האמריקנים אבל איש לא מתייחס לכך ברצינות מה גם שיומיים קודם הכחישו האיראנים שהם אחראים להפלת המטוס.

 

ההודאה האיראנית בהפלת המטוס מגיעה אחרי שנאספו הוכחות חד משמעיות לשיגורם של שני טילי נ״מ לעבר המטוס וכיוון שהיה ברור שהאיראנים לא יוכלו למנוע את ניתוח נתוני הקופסא השחורה מבלי להסתכן בהחרמה מוחלטת של התעבורה האזרחית האיראנית ובידודה מן העולם כולו.

 

שר החוץ האיראני זריף: "טעות אנוש בעת משבר שנגרם בגלל ההרפתקנות האמריקנית הובילה לאסון".

.

עתה צריך להמתין ולראות כיצד יוחלט לפעול נגד איראן בזירה התעופתית העולמית.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהוגבל כוחו של טראמפ להחליט על דעת עצמו לבצע תקיפות וחיסולים
המאמר הבאישראל מברכת על הסנקציות האישיות שהטילה ארה״ב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.