כחול לבן התפוררה: גנץ ערק הישר לידי נתניהו

‫דרמה פוליטית של הרגע האחרון: יאיר לפיד ובוגי יעלון פירקו את כחול לבן. מפלגתו של בני גנץ, חוסן לישראל יחד עם שני הח״כים ממפלגתו של יעלון, נוטשים ומצטרפים לקואליציה המוקמת על ידי בנימין נתניהו.

 

לפיד ועפר שלח הם שהובילו להתפצלות ״יש עתיד״ מבני גנץ. זה קרה אחרי שהשמאל ברשימת כחול לבן סירב לקבל את מנהיגות בני גנץ שהוביל לממשלת אחדות.  ‬
.

גנץ רוצה אחדות וכדי לא לפוצץ את המו״מ עם ביבי סוכם שלא תוצג מועמדותו של מאיר כהן לתפקיד יו״ר הכנסת אלא של גנץ עצמו עד להשלמת ההקמה. השמאל ברשימה מורד. ביבי צוחק כל הדרך לעוד קדנציה.

 

חברי הכנסת של לפיד לא יגיעו להצבעה בעוד שכל גוש הימין יצביע בעד מינוי בני גנץ ליו״ר הכנסת. בדיחה עצובה.

.

 

התפוררות כחול לבן מובילה למהלך הבא: גנץ הולך לרוטציה עם נתניהו. ביבי ממשיך עוד שנה וחצי. גנץ יהיה ממלא מקום ראש הממשלה ושר החוץ. גבי אשכנזי שר הביטחון. נתניהו שומר לעצמו את תיק האוצר, החינוך והבריאות.

.
עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםביבי הקוסם הפך ברגע את גנץ לבוגד שהכל בזים לו
המאמר הבאלפיד ויעלון: גנץ גנב את הקולות ומסר אותם במתנה לנתניהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.