נתניהו נכנע ללחצי אינטרסנטים למרות כ-500 נדבקים ביממה

הגל השני כבר פה גם אם הוא מוכחש. ביממה האחרונה נשבר שיא שלילי של הידבקות, שכמוהו לא היה מאז חודש אפריל כשהגל הראשון היה בשיאו. אמש אפילו חזרו להעלות הצגות בתיאטרון חיפה וראש העיר אפילו משוויצה בכך שהיא אולי הראשונה בעולם העושה זאת.

 

ולמרות זאת, נתניהו מעדיף להיכנע לאינטרסנטים ולא רק שאינו משיב אמצעי בידוד כפויים לקדמותם, אלא שאף מאפשר עוד ועוד הקלות בעייתיות, שרק יחמירו את המצב.

 

אז ביממה האחרונה זינק מספר הנדבקים ל-337 מקרב יותר מ-12 אלף בדיקות. מאז אתמול מספר ההידבקויות מתקרב ל-500 בני אדם.  המשמעות הסטטיסטית היא שמספר הנדבקים עומד על כ-3% מהנבדקים.

 

כבר בשבוע שעבר דיווחנו בלעדית כי לבתי החולים ניתנו הנחיות להיערך לפתיחה מיידית של מחלקות הקורונה בכל רחבי הארץ. אלא שזה לא פשוט. ישנם מוסדות רפואיים הטוענים כי ההיערכות תארך שבועות רבים. אנשי צוות אינם ששים לשוב למלאכה הסזיפית הקשה הזו, מה גם שבמקומות לא מעטים מספר ניכר של רופאים ואחיות נדבקו בעצמם.

 

כרגע מספר החולים האקטיביים חצה את החמשת אלפים, לאחר שרק לפני חודש ומשהו הוא היה אפילו פחות מאלפיים.

 

אז בשלב הזה ירדה מעל הפרק התקווה לפתוח את התיירות לחו״ל וגם המגיעים לארץ עדיין נזקקים לתקופת בידוד, אלא אם אתה פרוטקציונר מקושר.

 

ביממה האחרונה אותרו בארץ 377 חולים חדשים לעומת 22 למשל בסין הענקית. הם ערוכים לתגובה מיידית אפקטיבית גם במקרה של התפרצות ואצלנו, מסתפקים בהגדלת הקנס ל-500 שקלים בגין אי עטיית מסיכה. זה לא ידכא את הגל והחשש מפני זינוק במספר המתים מכ-300 לכ-2,000 שריר וקיים.

 

הדבר החשוב ביותר הוא שנתניהו לא יאפשר איבוד שליטה על התפשטות הנגיף בגלל מדיניות הפקרותית נוסח טראמפ.

צילום: דוברות עיריית חיפה.

.

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםמיליון מובטלים וביבי מתעסק בכיסוי הוצאותיו על חשבון הציבור
המאמר הבאחיילי אסד ופעילים פרו איראניים נהרגו בהפצצה ישראלית בסוריה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.