חניך בקורס טייס ומדריך טיסה נהרגו בהתרסקות המטוס הקל

ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל היום בדרום הם חניך בקורס טייס של חיל האוויר וטייס שהוא מדריך טיסה. הודעה נמסרה למשפחות. מדובר בתאונה נדירה ביותר הנחקרת עתה בעיקר נוכח הצלילה לקרקע ללא שליטה ובמזג אוויר בלתי בעייתי כלל.

.

הצבא מסר שעות רבות לאחר התאונה כי מדריך טיסה וצוער בקורס טיס של חיל האוויר הם ההרוגים. המדריך, רס"ן במיל' שהשתחרר לא מזמן מקבע וטס כמוביל רביעייה במטוס ה-F16. הצוער – בשלב המכין, ארבעה חודשים בקורס טיס. בצה"ל מתחקרים האם נבעה מכשל טכני או בעקבות טעות אנוש.

 

עם זאת, גורם צבאי בכיר מסר שמדובר ב״תאונה שלא היתה צרחכה להתרחש״.

.

קודם דיווחנו:

שני הרוגים בהתרסקות מטוס קל באזור משמר הנגב. שני הטייסים נהרגו. המטוס התרסק במהירות לקרקע ועלה באש מיידית. לשניים לא היה שום סיכוי להינצל.

 

המטוס התרסק והתפורר תוך שמהזירה עולים ענני עשן סמיך. מסוק של חיל האוויר הגיע במהירות לזירה בנוסף לצוותי הצלה שלא יכלו להושיע.

 

 

אחד ההרוגים הוא כבן 20.

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

.

איש איחוד הצלה סיפר:

 

"כשהגענו למקום ראינו את המטוס כשהוא עדיין עולה באש. תוך זמן קצר הגיעו למקום גם צוותי כבאות והם החלו בפעולות כיבוי של המטוס. לאחר מכן מיד אנחנו התחלנו בסריקות בשטח ולצערנו איתרנו שני צעירים ללא רוח חיים, עקב הפציעות הקשות מהם סבלו".

הודעה מפורטת תפורסם בהמשך.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהביון הטורקי מרחיב את פעילותו ברחבי העולם
המאמר הבאפסטיבל דוקואביב מגיע אלינו לסלון
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.