נחשף סוד החיסון הרוסי המוצלח

בלי כל הרעש והצלצולים, בעלות של כ-20 שקלים לשתי הזרקות, בלי צורך בהקפאה עמוקה ובלי שינוע ותחזוקה יקרים להחריד – הרוסים ייצרו חיסון מעולה עם 92 אחוזי הצלחה.

.
הנתונים לגבי עלות חיסוני פייזר טרם פורסמו אך ההערכה היא שהעלות הכוללת של החיסון, לרבות ההוצאות הנילוות עובר את אלף השקלים לכל מתחסן.

עבור הרוסים, זה נחשב הישג מדעי אדיר, המתפרסם רק עתה במגזינים מחקריים אחרי שחברות התרופות הגדולות גרפו את עשרות המיליארדים לכיסן. וואו!

 

יצויין שהרוסים העבירו לישראל תרומה של רבבות חיסונים ולא ברור איזה שימוש נעשה בהם. אגב, בקרוב יתברר רשמית שגם החיסון הסיני, שהוא עוד יותר זמין וזול, אפקטיבי באותה מידה של לפחות 90%.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםחולדאי מסתלבט על העולם: מרתון תל אביב בזום
המאמר הבארוסיה תסייע לאיראן להתגונן מתקיפות סייבר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.