ישראל קרובה לחסינות עדר אך יש להשמר ממוטציות עוקפות חיסון

חדשות טובות: 4.5 מיליון כבר התחסנו, בהם 3 מיליון לאחר זריקה שנייה. ישראל קרובה לחסינות עדר.

.

מצד שני, בעולם כבר נתגלו וריאצות קורונה. שחסינות לחיסון. אפילו הווריאנט הדרום אפריקאי עלול למוטט אצל חלק מן המחוסנים את מערכת ההגנה ולתקוף באכזריות את הקורבן. המשמעות היא שפתיחת נתב״ג ומעברי הגבול תהיה שערורייה אדירה. אוסטרליה למשל מונעת מ-40 אלף אזרחיה השוהים בחו״ל מלחזור הביתה. גם לסין, יפן ומדינות רבות נוספות כמעט שלא ניתן להיכנס.

.

במקביל לשביעות הרצון מקצב ההתחסנות נשקל עוצר לילה בסוף השבוע במטרה לצמצם את חגיגות פורים  רבות משתתפים של צעירים בלתי מחוסנים.

.

ובכך לא די. משרד הבריאות מגבש הוראות והגבלות שיאפשרו למעסיקים להמנע מהעסקת עובדים המסרבים להתחסן.

.

ביממה האחרונה חלה עלייה נוספת במקדם ההדבקה והוא עומד על 0.86. מספר הנדבקים חדשים אתמול – 4,677. שיעור הבדיקות החיוביות – 7%. מספר ההרוגים כבר מעל 5,600 יאיש.

.

עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

 

שיתוף:
מאמר קודםאחרי הבחירות: משפט נתניהו יתנהל 3 פעמים בכל שבוע
המאמר הבאהחיים שלך הם כמו האייפון או הסמסונג שלך
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.