העבודה ומרצ מתחרות מי יותר אנטי ישראלית

זה לא פחות ממביש מה שקורה בשמאל הישראלי. הוא לא רק נדחק לשולי השוליים של החברה הישראלית, אלא שעתה הוא מידרדר למחוזות הזויים מהסוג שגם המגזר הערבי נדהם ממנו.

 

זה החל בנפילת מפלגת העבודה בידי שמולנית מוזרה, שונאת גברים בהתנהלותה ובהמשך בפריימריז שהביאו להקמת רשימה חסרת מכנה משותף שבה מככבת מספר 7. מרצ עם שני מועמדים מהמגזר ברביעייה, החליטה שאין לה מה להפסיד. אם שנאת ישראל אז בואו נקצין עד הסוף.

 

מה עושים? מגזימים על אימה. ואחרי שהורוביץ ברך על החלטת בית הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל בחשד לפשעי מלחמה בשטחים כבר לא נשאר בשמאל הרבה ללכת מכאן ועד לאימוץ מוחלט של מצע בל״ד או את דוקטרינת החמאס.

 

איילת שקד מימינה לא היססה לשחרר תגובה סבירה:

ח״כ איילת שקד לאילה חסון במטה המרכזי:* ״לא נשב עם מרצ אמירתו של ניצן הורוביץ היא חרפה לכנסת ישראל.״

*
״לא נשב עם מרצ.
אמירתו של ניצן הורוביץ שמצדיקה את פעילותו הפוליטית והאנטישמית של בית הדין בהאג ורדיפתו אחרי חיילי צה״ל היא חרפה לכנסת ישראל.״
.
שבועיים ויומיים לפתיחת הקלפיות ומספר המתלבטים בין מפלגת סער למפלגת בנט מגיעה לשיא.  בנט הצליח לייצר תודעה כוזבת כאילו הוא ותקווה חדשה זה בעצם אותו דבר והמלחמה היא מי יזכה בבכורה, הוא או גדעון סער. בינתיים זה מצליח לו. הפער בין ימינה לתקווה חדשה נעלם ויש אפילו סקרים שמעניקים יתרון לבנט.
תופעה מבורכת יש לראות בהתחזקות בני גנץ לחמישה ואפילו לשישה מנדטים. בימים האחרונים נפוצו שמועות לפיהן ליכודניקים נשלחו לומר בסקרים שיצביעו גנץ כדי שבפועל יישרפו מנדטים וכחול לבן לא תעבור את אחוז החסימה. אלא שהמומנטום הוא הפוך. מתלבטי גנץ מקבלים ביטחון ומצטרפים.
הצלחה גדולה צפויה ליאיר לפיד בזכות החלטתו לשתוק. אחרי הכל, מה כבר יש לו לומר נוכח השאלות הקשות המתבקשות. מה שלא יאמר יבריח מצביעים ולא יקרבם. לפיד אומר בעצם מה שסער אומר: רק לא ביבי.
בסקרים הרוב המוחלט של הציבור לא רוצה יותר את נתניהו. מצד שני, באותם סקרים רק 62 אחוזים בטוחים שיילכו להצביע. בקרב תומכי נתניהו שיעור ההצבעה גבוה לאין שיעור מאשר בקרב מתנגדיו מה שיכול בסופו של דבר להכריע את הבחירות. זה ומי שלא יעבור את אחוז החסימה.
.
עניין מרכזי   
 

שיתוף:
מאמר קודםואלה כללי ״התו הירוק״ במסגרת פתיחת המשק
המאמר הבא3 אנשי קומנדו ימי של החמאס נהרגו בפיצוץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.