נתניהו פתח במבצע גיוס עריקים

תוצאות הבחירות נחזו היטב בידי הסוקרים. קיבלנו את נתניהו עם אפשרות לשרוד במחירים סבירים מבחינתו. נתניהו יוכל להרכיב ממשלת ימין קיצונית באופן חסר תקדים.

 

אז מה קיבלנו?  רוב מוחץ לימין הכולל התחזקות חסרת תקדים של הימין הקיצוני. המגזר החרדי – דתי מתחזק באופן ניכר.

 

השמאל ממשיך לשקוע. לפיד, העבודה ומרצ ביחד סביב 40 מנדטים שהם שליש מהכנסת בלבד. העבודה בראשות מיכאלי משכה צעירים רבים שראו במפלגה את מרד הנעורים של דור העתיד. העבודה קפצה מאפס מנדטים תחת פרץ ואורלי לוי לשבעה מנדטים תחת מיכאלי.

 

ההפתעה הגדולה היא בני גנץ המהווה היום את המרכז האמיתי היחיד. שבעה שמונה מנדטים לגנץ יהוו מקפצה גדולה עבורו והוא בהחלט ייחשב מחליף אפשרי לנתניהו בבחירות הבאות.

 

 

 

ש״ס הפכה למפלגה השלישית בגודלה עם קמפיין מצויין של דרעי. ליברמן הסתבך והצטמק. סער, שכבר קיים שיחת תיאום עם לפיד, הוא ההתרסקות הכואבת של הקמפיין וכך גם ימינה. אחרי הכל, בנט גומר עם מספר מנדטים קטן מגנץ, קטן מדרעי, דומה למיכאלי. לא משהו.

 

התוצאות הסופיות יהיו ביום שישי עם ספירת 430 אלף המעטפות הכפולות בהן כמאה אלף חיילים. עד אז נתניהו כבר עוסק בצייד עריקים הכולל פיתויים, ג׳ובים ושיטות נוספות. שאלת המפתח היא האם יצליח לגנוב כמה ח״כים לסער ולימינה.

 

נתניהו כבר הודיע שיפנה לכל חבר כנסת אפשרי ״המאמין בערכי הליכוד״. כלומר: הוא מודה שהחל מצוד אחר עריקים שיבגדו בציבור המצביעים.

 

ממשיכים לעקוב ולדווח.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבנט – לשון המאזניים, הפתעת הבחירות: גנץ מזנק – סער כמעט מחוק
המאמר הבאתקיפה בעזה בתגובה לטיל שנורה לכיוון באר שבע
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.