מבזקים

5 טיפים להכנת הגינה הביתית לקיץ

הגינה הביתית מהווה את אחד החלקים המרכזיים בכל בית פרטי בישראל. בעוד שבחודשי החורף רוב בעלי הגינות מעדיפים לתחזק אותה באופן המינימלי, באביב ובקיץ העניין מקבל תפנית חדה. השקעה של זמן וסכומי כסף מכובדים למדי ועוד מאמצים כאלה ואחרים שמטרת כולם היא ליצור גינה נעימה ויפה.

 

להפיק את המקסימום מהגינה

 

לפני שנתחיל חשוב להבהיר דבר מה. רבים מבעלי החצרות הפרטיים נוטים להיסחף ולהוציא סכומי עתק. אפשר להבין את הגישה הזאת אך כדאי לדעת שבתכנון נכון של הגינה לרבות מערכת ההשקיה ובחירת הצמחים המתאימים, אפשר להגיע לתוצאות ארוכות טווח מעוררות השראה ובמסגרת תקציב סבירה לחלוטין. אם נחדד זאת יותר, התכנון הוא הבסיס להצלחת כל גינה והוא זה שיכול לקבוע את צריכת המים, הלכלוך והשלכת שהגינה תייצר ואפילו את קצב הגידול של הדשא.

כל אלה יתרמו לגידול בריא ויפה של הצמחים השונים וגם לצמצום הזמן והתקציב שדרושים לתחזוקה השוטפת של הגינה. מבחינת העונה, אין כמו תקופת האביב ותחילת הקיץ על מנת לעשות את המהפך בחצר שלכם. לפניכם 5 טיפים מעשיים שתוכלו להתחיל בהם עוד היום.

 

הכנת הגינה

 

הכנת הגינה כוללת את כל הפעולות שצריך לבצע על מנת שהקרקע והסביבה יספקו לצמחים את כל מה שדרוש להם. במסגרת ההכנות, צריך לוודא מספר דברים שמתבססים על המשולש 1.שמש/אור 2. מזון 3. מים. אלה הם תנאים הכרחיים לצמיחה של כל עץ ועל כן חייבים להבטיח שהם נמצאים בכמות הרצויה גם בגינה שלכם.

 

גיזום עצים

 

באופן כללי האור תורם לצמיחה של כל העצים והצמחים במידה כזאת או אחרת וכדי לוודא שהאור והשמש מגיעים בכמויות הרצויות, צריך לבצע גיזום עצים באופן מקצועי שיבטיח מראה יפה וצימוח עתידי נכון.

גיזום נכון יכול לעשות לכם סדר בחצר, לפנות “שטחים מתים” וליצור תחושה של חצר גדולה יותר. חשוב לשים לב שפעולות הגיזום נעשות באופן קפדני מאחר שביצוע לא נכון יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים לעץ.

 

דישון הקרקע

 

על מנת שהצמחים יוכלו לצמוח, יש להזין אותם במזון. ניתן לרכוש מגוון סוגים של קומפוסט ודשן בכל משתלה. שימו לב שכמו בכל ענפי המכירות, גם כאן ינסו לדחוף לכם מוצרים שונים ומגוונים שלא תמיד ישפרו את הגינה ובעיקר ינפחו את הכיס של בעל העסק. באופן כללי, קומפוסט מצוי וזול הוא אחד הדשנים הכי מומלצים. אם מדובר במשטחי דשא, כדאי לעשות שימוש בדשן גרגירים מאחר שהוא מוצנע טוב יותר בקרקע.

 

מערכת השקיה

 

מערכת השקיה טובה לא רק שתבטיח את המים הדרושים לכל צמח וצמח, היא גם יכולה לחסוך לכם הרבה כסף.

בהנחה שיש לכם כבר מערכת השקיה פעילה, יש לבדוק אותה לפני ההפעלה השוטפת על מנת לגלות נזילות ולאבחן האם צריך לשפר אותה במקומות מסויימים. ידוע לכם על חלק בדשא שאינו מקבל מספיק מים? אולי כדאי להחליף את הממטרה לכזאת שמתיזה כמות גבוהה יותר של מים. שתלתם עצים או צמחים חדשים? וודאו שיש קו טפטפות תקין ושכמות המים שיוצאת מתאימה לסוג הצמח.

 

בחירת צמחים מתאימים

 

אחת הטעויות הנפוצות בקרה בעלי בתים פרטיים היא בחירה של צמחים לא מתאימים לאופי הגינה. הדבר בא לידי ביטוי בבחירת עצים יקרים, גדולים אך כאלה שלא תואמים את תנאי ההשקיה או החשיפה לשמש.

בהקשר זה עדיף לשתול צמחים קטנים וזולים יותר במקום הכי מתאים מאשר לשתול צמח גדול ויקר במקום שאינו מספק לו את התנאים האופטימליים. צמח קטן שמקבל את התנאים הטובים ביותר, יצמח בקצב מסחרר ועד הקיץ אני מאמין שתוכלו להרגיש היטב בהבדל.

 

ריהוט גן איכותי

 

בערבי הקיץ אין כמו פינת חמד בין העצים ואם כבר פינת חמד, למה שלא תבחרו עבורה ריהוט איכותי. כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר, מומלץ לבחור בסט ריהוט גן שמיועד לשימוש חיצוני ושעמיד למים ושמש ישירה. ישנם היום מגוון יצרנים וכדאי לכתת מעט רגליים על מנת למצוא עסקה משתלמת – אולי אפילו של קולקציה מהשנה שעברה. מדובר בריהוט גן איכותי שרק לפני מספר חודשים המחיר שלו היה גבוה בעשרות אחוזים ושמאפשר לכם ליהנות ממוצר איכותי במחיר הרבה יותר זול.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן