מבזקים

בפלאפונים המוחרמים של אנשי נתניהו ״טמונים אוצרות שהמשטרה מעוניינת בהם״

הפלאפונים של מקורבי נתניהו ודובריו הצמודים ייפתחו רק לאחר קבלת צו מתאים מבית המשפט. כך הודיעה המשטרה.

.

ההודעה מגיעה עם פתיחת החקירה בתלונה שהוגשה ולפיה הוטרד ואויים עד המדינה שלמה פילבר.

בהודעת משרד המשפטים והמשטרה אודות חקירת הטרדת עד המדינה בתיק 4000 נמסר:

.
“רשויות אכיפת החוק רואות בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על עדים, לנסות לגרום להם לשנות עדותם או להטרידם בכל דרך. חומרה יתרה יש לראות מטבע הדברים כשהדבר נעשה כלפי עדי מדינה, במטרה להשפיע על עדותם. במדינת חוק לא יעלה על הדעת שיופעל לחץ פסול או שיוטרדו עדי מדינה, וממילא רשויות אכיפת החוק לא יאפשרו זאת”.

.

“מעשים מסוג זה הם חמורים, ועלולים להביא לפגיעה בהגעה לחקר האמת ובעשיית הצדק. רשויות אכיפת החוק לא יגלו כל סובלנות למעשים מעין אלו. באשר לחקירה שבה מדובר, הרי שהיא עודנה מתנהלת ומטבע הדברים בשלב זה לא נוכל לפרט לגבי מהלכיה”, הוסיפו בהודעה משותפת. עוד נמסר כי העדויות הראשונות שנגבו בעקבות תלונת עד המדינה למשטרה אודות אירוע ההטרדה שהתרחש בכניסה לבית מגוריו, היו קשורות לרכב שנעשה בו שימוש, והן אלה שהובילו לגורמים שנחקרו בימים האחרונים.

.

עוד נמסר כי “נוכח הרגישות הברורה החקירה מתנהלת תחת פיקוח של הדרגים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, והיא תימשך ככל שהדבר יידרש לשם הגעה לחקר האמת. באשר לסוגיית תפיסת הטלפונים של החשודים, הרי שהדבר נדרש בשל צרכי חקירה מובהקים. בשל הרגישות המיוחדת המובנת הוחלט כבר מן השלב הראשון כי יתבקש צו מבית המשפט שיאפשר אך ורק חיפוש מצומצם, שנועד לאתר מידע הקשור לאירוע מושא החקירה בלבד, וכי בשל הרגישות במקרה זה, החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט. המדינה תבקש כי במידת האפשר השופט הוא זה שיבצע את איתור החומרים הרלוונטיים ולא גורמי החקירה. בניגוד לפרסומים שגויים, צו החיפוש האמור נועד אך ורק לאיתור מידע הרלוונטי לחקירה”.

.

כרגיל אצל נתניהו הטקטיקה היא להקטין ולבטל את החשדות זוכרים את ״לא יהיה כלום כי אין כלום״ אז היום מגיעה הגירסה הזו מהצד של ביבי: ״עורך הדין של עד המדינה מדבר על קוריוז של מערכת בחירות. את זה חוקרים? זה עניין חסר משמעות. מישהו העלה על דעתו שרכב כזה יגרום למישהו לשנות את דעתו? זה גימיק. את זה חוקרים? בגלל זה מחרימים טלפונים? זה עניין כל כך קטן וחסר משמעות. אל מול זה אנחנו נתקלים בחקירה יסודית. על מה? מה קורה פה?”.
.

במסגרת החקירה, המשורה החרימה את הפלאפונים של בכירי מטה הליכוד, עופר גולן ויונתן אוריך.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן