מבזקים

משרד פרסום

אמנם ב-2017 נהוג לומר שהפרינט מת ועתידה של העיתונות המודפסת נמצא בסכנה מוחשית, אולם גם כך ישנם עדיין יתרונות בלתי מבוטלים לפרסום בעיתונים. בהתאם משרדי פרסום אחראיים ממליצים גם על אפיק זה ללקוחותיהם, לצד אופציות נוספות כמו שיווק באינטרנט, פרסומות ברדיו או בטלוויזיה ושילוט חוצות.

 

למה הדיגיטל עקף את הפרינט?

 

בתחילת המאה ה-21 למעלה מ-50% מסך התקציבים שהוקצו לפרסום ושיווק מצאו את דרכם לעיתונות המודפסת. האינטרנט כבר היה כאן, אולם בחיתוליו, ומעט מאוד כספים הוקדשו לפרסום באפיקים השונים שלו. אבל ב-2015 התרחש מהפך: עפ”י נתוני איגוד השיווק הישראלי באותה שנה היקף הפרסום בפרינט עמד על כ-800 מיליון ₪, ואילו לטובת שיווק דיגיטלי על אפשרויותיו הרבות הוקצו ע”י משרדי הפרסום והמפרסמים למעלה ממיליארד שקלים. באחוזים ניצח האינטרנט את העיתונות המודפסת 21-27, וגם ב-2016 נמשכה המגמה שלפיה הדיגיטל עוקף את הפרינט: 30% מעוגת הפרסום הייתה שייכת לאינטרנט, ואילו חלקה של העיתונות המודפסת היה רק 18%.

חברו לכך מספר סיבות: הנגישות הגבוהה של התכנים הדיגיטליים, הירידה המשמעותית ברמתה של העיתונות הישנה (שמוצפת פייק ניוז, תכנים מסחריים במסווה של עבודה עיתונאית וטעויות מביכות) והטרנדיות של השיווק בדיגיטל. יחד עם זאת כאמור משרד פרסום אחראי ממליץ במקרים מסוימים דווקא על פרסום מודעה בעיתון כזה או אחר, שכן לאופציה זו עדיין ישנם יתרונות בלתי מבוטלים.

 

תוכן שיווקי

 

כאמור אחת הסיבות לירידה בקרנה של העיתונות המודפסת היא פרסום תכנים מסחריים במסווה של עבודה עיתונאית, דבר שזכה לשם “תוכן שיווקי”. עבור משרדי פרסום זהו יתרון, שכן בדרך זו ניתן להעביר לציבור הרחב מסרים פרסומיים שנתפשים כאמינים מאוד (לרוב צמד המילים “תוכן שיווקי” יוצנע, ולמעשה גם כשהקורא מודע לכך שמדובר בתוכן שיווקי ולא בכתבה אותנטית, הוא עדיין מייחס אמינות גבוהה יותר לאותו תוכן).

 

אמינות רבה יותר

 

גם מודעות שמפורסמות בעיתון נתפשות כאמינות יותר ביחס למודעות אינטרנטיות, ככל הנראה עקב המעטפת והעובדה שבין מודעה למודעה ישנם תכנים בעלי ערך אמיתי. עבור משרד פרסום ועבור הלקוחות שלו זהו כמובן יתרון חשוב, שכן אחד המרכיבים העיקריים בשיווק מוצלח הוא מסמוס התנגדויות ובפרט סקפטיות.

 

אינפורמציה רבה

 

העיתונות המודפסת – בין אם מדובר על עיתונים ארציים, בין אם מקומונים ובין אם מגזינים – מאפשרת פרסום מודעות גדולות על עמוד שלם ואפילו על כפולת עמודים. מבחינת משרדי פרסום זוהי השקעה טובה, שכן היא מאפשרת גם העברת אינפורמציה רבה ללקוחות פוטנציאליים (למשל פירוט רב לגבי עשרות מוצרים שמוצעים במבצע ברשת ארצית למוצרי חשמל), וגם ממתגת את הלקוח כרב עוצמה ומוביל בתחומו – מטרה יקרת ערך מבחינת כל משרד פרסום.

 

באילו מקרים ממליץ במיוחד משרד פרסום על הפרינט?

 

המקרים המתאימים ביותר להמלצה של משרד פרסום על אופציית הפרינט היא כשנדרשת תשומת לב רבה יחסית מצד הלקוח הפוטנציאלי – שכן באינטרנט הגולשים רגילים לרפרף בזריזות על תכנים, ואילו בטלוויזיה וברדיו הפרסומות נעלמות תוך זמן קצר.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן