מבזקים

טיקטוק מוחרם: ארה״ב מזהירה מכל האפליקציות בבעלות סינית

משרד ההכנה האמריקני והצבא פירסמו אזהרה חמורה מפני שימוש במחשבים, בטאבלטים ובטלפונים חכמים באפליקציות בבעלות סינית. המהלך יוצא הדופן בחומרתו מגיע יחד עם הוראת פסילה חד משמעית של השימוש באפליקציית טיקטוק שהפכה הפופולרית בעולם בעיקר בקרב ילדים וירשה במידה אבה את האינסטגרם.
 
הורדת טיקטוק והשימוש באפליקציה אסורה מעתה על כל המשתמשים במכשירים של המדינה בתקווה שההוראה הזו תביא לזליגת האיסור לרמת הפרט.
 
האיסור מגיע שבועות ספורים לאחר הודעת הסוכנות להגנת המידע כי המשתמשים האפליקציות מסוג טיקטוק בעצם חושפים את עצמם ואת סביבתם לריגול תמידי מתד הסינים.
הומלץ לכל עובדי מחלקות משרד ההגנה לא להשתמש באפליקציות בבעלות סינית. דובר הצבא האמריקני אומר כי המהלך הוא חלק ממאבק רחב היקף שעליו הוכרז נגד הריגול הסיני אחרי האמריקנים ומן הסתם אחרי אזרחי העולם כולו.
 
ארצות הברית סבורה שמדובר באיום סייבר גובר וכי יש להיאבק בו עבר עתה. יצויין כי חששות דומים קיימים גם בישראל. בקרוב צפויות להתפרסם רשימות של אפליקציות מסוכנות לשימוש.
 
יצויין כי היכולות הללו של מעקב תמידי אחרי אזרחי העולם וצבירת מידע על התנהלות היחידֿ, העדפותיו ורצונותיו מאפשרים לחברות כלכליות להעריך כבר היום את התנהגותו העתידית. לעיתים קרובות קיימת כבר עתה יכולת ניתוח אישיות האדם מבנהו הנפשי, מגבלותיו וסודותיו וזו משמשת למטרות פסולות על ידי חברות מסחריות וממשלות, בין היתר בידי הממשל בארצו של המשתמש.
 
עניין מרכזי
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן