כוננות גבוהה בעקבות חיסול סולימאני

גורמים איראניים מצוטטים הבוקר בהערכתם כי הרפובליקה האיסלאמית לא תוכל לעבור לסדר היום על חיסולם של שני הבכירים הצבאיים סולמאני ואל מוהנדס.

 

החיסול האמריקני מן האוויר בוצע בירי מדוייק שפגע בשתי מכוניות שבהם נסעו הבכירים האיראניים ומלוויהם עם הגיעם לנמל הצעופה בצאתם ממנו. בסך הכל נהרגו מן הירי 8-9 בני אדם.

 

האמריקנים הודו בביצוע הפעולה, זאת על פי דיווחים מוושינגטון. האיראנים הודו בתוצאות הקשות של ההתקפה ולדעתם היתה הלשנה שאיפשרה את החיסול הממוקד ללא פגיעה באזרחים בנמל התעופה.

 

קטסם סולמאני, מפקד כוח אל קודס, נחשב נערץ בקרב גורמי טרור שיעים במזרח התיכון. הוא היה האחראי על התרחבות הנוכחות הצבאית האיראנית בסוריה ובעירק ובמידה רבה הוא מפקדו העליון של החיזבאללה ומי שחסן נסראללה הוא עושה דברו.

 

בישראל נערכים לאפשרות שהמתיחות תזלוג לכיווננו שכן עבור רבבות לוחמים שיעים מוצו של סולימאני הוא מכה שבשום אופן לא ניתן לעבור עליה לסדר היום.

 

כוננות מוכרזת גם בסעודיה, בארצות הברית ובמדינות המפרץ בעקבות ההתפתחויות. האמריקנים מזרימים לכוויית כ-750 לוחמי עילית היכולים לבצע פעולות קומנדו בהקפצה קצרה.

 

על פי מקורות זרים לישראל נוכחות צבאית ימית באזור המפרץ. אין סםק שתגובה איראנית תגיע השאלה היא רק האם תהיה זו תגובה מתונה או שתהיה הידרדרות למלחמה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהסוד של לאו צה ישים גם עבורך
המאמר הבאהיעד מס׳ 1 הגנרל האיראני סולימאני חוסל בבגדד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.