ביקורת: ״פאודה״ מזייפת וחורקת בעונה החדשה

העונה החדשה של פאודה מאכזבת. חיכינו לתת צ׳אנס עוד פרק ועוד פרק ולמרבה הצער נאמר: זה לא זה.

 

העונה השלישית כתובה רע. זה נראה כמו אוסף לא מסונכרן דיווחים מהשטח שנוצרו בידי כתבים מתחילים בתקציב זעום. הצד הישראלי מוצג כאוסף ביריונים, צעקנים, לא הכי מקצועיים, המנסים להילחם בטרור פלסטיני בהשראה איראנית.

 

אלה מסתערבים חמומי מוח המרבים להסתבך גם במבצעים פשוטים ולהאשים זה את זה בעקיפין. איפה אלה ואיפה המציאות? שמיים וארץ. אפשר להירגע: במציאות מנהלים את העניינים אנשים ברמה לגמרי אחרת.

 

דווקא בצד הפלסטיני בוקעת וצצה פה ושם אנושיות, דרמות אמיתיות, התלבטות יומיומית במציאות קשה בצד חוכמת שטח מעניינת. יש מקום להיות מוטרדים כי זו סידרה שייראו אותה עשרות מיליונים בעולם. יש מקום לדאגה שהרי אם הגיבור הישראלי היום הוא התגלמות היוצר והדמות הראשית, ליאור רז, הלך עלינו לפחות בדימוי שנותר בלב הצופה המרוחק מן המציאות המזרח תיכונית.

מזל שהמציאות שונה לחלוטין. אוי לנו אם השומרים עלינו היו נראים באמת כמו חבורת הזבל המוצגת כיחידת קומנדו עם אקדחי גלוק.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםדוחות תנועה מועטים רושמת המשטרה מעבר לקו הירוק
המאמר הבאדטנר: הבימה חייבת לי 300 אלף שקלים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.