מבזקים

חשש למהומות: המתנחלים והערבים נגד אך תוכנית טראמפ מקובלת על בני גנץ

השאלה עתה, לאחר הצגת תוכנית טראמפ היא האם ישראל תידרדר למהומות שיעוררו הפלסטינים. הימין הישראלי הקיצוני מסכים לסיפוח מיידי אך שולל מכל וכל כל הטבה לפלסטינים ואת עקרון שתי המדינות.
 
הפלסטינים הודיעו שהם מתנגדים כך גם ירדן. האיחוד האירופי מברך למחצה ופוטין קורא למו״מ ישראלי פלסטיני כדי להגיע להסכמות. בפועל לא יקרה הרבה בוודאי לא לפני הבחירות.
.
מכחול לבן נמסר:
הנאום החשוב וההיסטורי של נשיא ארה״ב טראמפ, ידיד אמת של מדינת ישראל והעם היהודי, מתיישב לחלוטין עם העקרונות המדיניים והביטחוניים של כחול לבן.
.
תוכנית השלום של הנשיא טראמפ תהווה בסיס איתן ונכון לקידום הסדר שלום עם הפלסטינים תוך שמירת ההסדרים שיש לישראל עם ירדן ומצרים והרחבתם מול מדינות נוספות באזור. כל זאת בכפוף להסדרי ביטחון, כפי שהדגיש אמש יו”ר כחול לבן, רא”ל (מיל’) ח”כ בני גנץ בפגישתו החשובה עם נשיא ארה”ב.
.
הערב ברור יותר מאי פעם שמדובר בתוכנית רצינית, מעמיקה ומקיפה שיישומה יקח כ-4 שנים. על מנת ליישמה ישראל חייבת להתקדם לממשלה חזקה ויציבה שבראשה עומד מי שכל זמנו ומרצו מוקדש לביצור ביטחונה ועתידה ולא נאשם בעבירות שחיתות חמורות שיהיה שקוע כל כולו באינטרסים האישיים והמשפטיים שלו.
.
 


 
ונתניהו אמר לאחר הצגת התוכנית: ״פעם במאה שנים יש הזדמנות כזו. חובה של מנהיגות לתפוס את הרגע, זה לא מושלם, אבל די קרוב. אם הם מנהיגים, הם צריכים לדעת מעת לעת לעשות דברים לא נוחים. יכולים להיות אתגרים בדרך ונעמוד עליהם”
.
״ 15 היישובים שהוגדרו כמובלעות הם שטח ריבוני יקבלו הגדרה של קו כחול וצה”ל והשב”כ שולט סביבם. צה”ל ישלוט ביטחונית. צהל במאה אחוז בשטח”.
.
ח”כ יוסף ג’בארין אומר בתגובה לסעיף הטרנספר בעסקת טראמפ:
*
״אום אל פחם היא עיר הולדתי. ואדי עארה הוא נוף חיי. במשולש חיים מאות אלפי אזרחים ערבים שזו מולדתם. תכניות הסיפוח וטרנספר של נתניהו וטראמפ כוללות סעיף שמניח את הקרקע לטרנספר ולשלילת האזרחות שלהם.
.
״נתניהו מסוכן, והוא יעשה הכל כדי לשמור על כס השלטון. ממשלת הימין הקיצוני מתפרעת וכולנו, כל האזרחים הערבים, בסכנה קיומית במולדת שלנו. כל אזרח, ערבי או יהודי, שערכי הדמוקרטיה והשוויון נר לרגליו, צריך לעמוד איתנו ולהיאבק יחד איתנו בתכנית המסוכנת״.
.
חבר הכנסת יואב קיש:
“לפעמים חזון הופך למציאות!
לפני ארבע שנים הגשתי יחד עם חברי, יו”ר משותף לשדולת ארץ ישראל בצלאל סמוטריץ, את הצעת חוק החלת הריבונות במעלה אדומים. חשבו שאנחנו מנותקים מהמציאות, השיח היה מוכתב ומבוסס על מדיניותו של הנשיא דאז ברק אובמה.
.
לאורך השנים הצלחתי עם שותפי בליכוד להוביל גם להחלטת מרכז הליכוד מדצמבר 2017 שקראה להחלת ריבונות על שטחי ההתישבות היהודית בארץ ישראל.
.
הרבה מים זרמו בנהר והיום שמענו הכרזה היסטורית הפוכה לגמרי מחזונו של אובמה.
אני מברך את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו על הישג מדיני מדהים והיסטורי!
.
מדינת ישראל זכתה בידיד אמת, דונלד טראמפ, נשיא ארה”ב.
מערכת היחסים הקרובה של טראמפ ונתניהו היא נכס אסטרטגי ישראלי שלאורך נשיאותו של טראמפ הביאה לישראל הישגים מדיניים רבים.
יש לפעול מיידית להחלת הריבונות הישראלית על כל שטחי ההתישבות היהודית בארץ ישראל!
.
התוכנית המפורטת מביאה איתה הישגים עצומים להתישבות העם היהודי בארצו. יחד עם זאת אני חייב לציין שלא אתמוך במהלך שיוביל להקמת מדינה פלסטינית.
בשטחי ארץ ישראל יש ותהיה מדינה אחת בלבד והיא מדינת ישראל.”
 
.
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן