מבזקים

נתניהו הובס: הוגש נגדו כתב האישום בעוון שוחד ומרמה

נתניהו אכל אותה בגדול. גם יגורש מהעיר וגם יאכל במעשיהו את הדגים הסרוחים. עכשיו זה סופי וחד משמעי. שעות ספורות לאחר שנתניהו נאלץ להסיר את דרישתו שהכנסת תעניק לו חסינות הוגש נגדו כתב אישום חמור באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים.
 
 
נתניהו הובס ונאלץ למשוך את בקשת החסינות שהגיש לכנסת. המהלך ננקט לאחר שהוברר לביבי שאין לו סיכוי לקבל את החסינות שכה נאבק למענה. עתה ינסה לחמוק מהתייצבות בבית המשפט להקראת כתב האישום כדי שלא יהיה צילום שלו על דוכן הנאשמים.
.
 
‏נתניהו כשל בגדול. משך זמן, מנהל מדינה בלי רוב כבר שנה, הואס את כלכלתה, מפורר את החברה, מפלג, משסע ומסית נגד המשטרה, הפרקליטות וכל מי שמבקש לשמור על החוק, הסדר הדמוקרטיה והצדק הבסיסי.
.
עכשיו הוא יוכל להתחנן לעסקת טיעון או לחכות שיהיה נשיא מושתך אחרי ריבלין שיעניק לו חנינה. סביר שזה לא יקרה. ומי שחושב שפרשת הצוללות שקעה למצולות לתמיד – מרמה את עצמו. היא תצוץ גם תמוף ברגע הנכון.
.
 
עמיר פרץ דורש לכנס בדחיפות את ועדת חו”ב: “עסקת המאה עשויה לגרום להצתת השטח ולהתפתח להסלמה ביטחונית חמורה”*
במכתב ששיגר הערב (שלישי) שר הביטחון לשעבר, יו”ר העבודה גשר מרצ ליו”ר ועדת חו”ב, ח”כ גבי אשכנזי דרש פרץ לכנס בדחיפות את ועדת חו”ב כדי לדון בהקדם בהסלמה האפשרית בעזה, יהודה ושומרון ובממלכת ירדן ולהתכונן אליה מבעוד מועד.
“התוכנית שיציג הערב כב’ נשיא ארה”ב נוגעת לשאלות עקרוניות ורגישות שיכולות לייצר שרשרת תגובות ציבוריות וביטחוניות” כתב פרץ במכתבו “במשרד הביטחון, בצה״ל ובשב״כ עוסקים בהערכות מצב מול התרחישים השונים הצפויים. עלינו לבחון את הדרכים והפעולות הביטחוניות והמדיניות שיסייעו בשמירה על השקט והיציבות.
.
כדי שנהיה ערוכים היטב לכל תרחיש, הן עמידה בלחצים הבינלאומיים והן בלחצים האזוריים, אבקש כי תכנס את ועדת החוץ וביטחון במהירות האפשרית וזאת ע”מ לקיים הערכת מצב ולהיערך להתפתחויות הצפויות”.
.
 
ואיציק שמולי הגיב:
*איציק שמולי, יו״ר סיעת העבודה, בתגובה על משיכת בקשת החסינות של נתניהו:
*
 
‫״משהחליט נתניהו למשוך את בקשת החסינות מהכנסת על היועץ המשפטי לממשלה להעביר, כמתחייב, עוד היום את כתב האישום לבית המשפט. ישראל אכן עומדת בפני הכרעות היסטוריות חשובות, אבל כפי שהעיד נתניהו בעצמו על קודמו בתפקיד- ראש ממשלה הנאשם בפלילים נטול כל מנדט להחליט בהן עבור מדינתו ועמו. נתניהו צריך לעדכן את הסטטוס החדש שלו-מאורח בבית הלבן ליושב על ספסל הנאשמים״.
 
.
נתניהו התבכיין ותקף, השמיץ ולכלל כהרגלו:

“בשעה גורלית זו לעם ישראל, בעת שאני נמצא בארה”ב בשליחות היסטורית לעצב את גבולות הקבע של ישראל ולהבטיח את ביטחוננו לדורות הבאים, צפוי להיפתח בכנסת מופע נוסף בקרקס הסרת החסינות. זהו המשך הרדיפה האישית האובססיבית כלפי מצד אנשי ‘רק לא ביבי’. במקום להבין את גודל השעה ולהתעלות מעל שיקולים פוליטיים, הם ממשיכים לעסוק בפוליטיקה זולה שפוגעת ברגע מכריע בתולדות המדינה”.
.
“מאחר שלא ניתן לי הליך הומסו ברגל גסה, ומאחר שתוצאות ההליך הוכתבו מראש ללא דיון ענייני כמתחייב – החלטתי לא לתת למשחק המלוכלך הזה להימשך”.

.
 
ח״כ רויטל סויד, ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה-גשר”: ”
״לא מהלך היסטורי ולא נעליים – נתניהו הבין שהוא עומד בפני הפסד בכנסת, והעדיף למנוע מעצמו את ההתבזות.
הבכיינות של ראש הממשלה מביכה: שום כלל לא נרמס, רוב דמוקרטי פעל כהלכה, והכנסת עמדה לדון ‘בהקדם האפשרי’, כפי שהחוק עצמו מורה, בבקשת חסינות שנתניהו עצמו הגיש. קרה רק דבר אחד – נתניהו ניסה לחמוק ממשפט ונכשל. זו הכותרת הראויה לבוקר הזה”.
.
*יו”ר כחול לבן, רא”ל (מיל’) ח”כ בני גנץ בתגובה על הסרת החסינות של נתניהו:*
“נתניהו הולך למשפט- חייבים להתקדם. בפני אזרחי ישראל ניצבת בחירה ברורה:
ראש ממשלה שיעבוד עבורם או ראש ממשלה שעסוק בעצמו. אף אדם לא יכול לנהל מדינה ולנהל במקביל שלושה תיקים פליליים חמורים על שוחד, מרמה והפרת אמונים.”
.
 
יו״ר העבודה גשר מרצ, ח״כ עמיר פרץ בישיבת הסיעה המיוחדת ברחבת בית המשפט העליון בירושלים:
*״הגיע הזמן שנתניהו יפנה את הזירה הפוליטית, ילך לטפל בעניניו הפליליים וישאיר לנו לדאוג לחסינות למי שזקוקים לה באמת.
*
במקום החסינות של נתניהו, אנחנו נדאג לחסינות לחברה הישראלית: למשפחות הצעירות שלא עומדות ביוקר החינוך והדיור בישראל. נדרוש חסינות לקשישים שצריכים לבחור בין תרופה לפרוסה ולניצולי שואה. נעניק חסינות לנכים ולילדים עם צרכים מיוחדים, חסינות להתיישבות העובדת וחסינות למיעוטים.״
===
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן