מבזקים

החל מאיזה תקציב אני יכול לפרסם בפייסבוק את העסקי שלי?

הפייסבוק היא לא רק הרשת החברתית הגדולה ביותר בעולם אלא גם אחד מערוצי התקשורת הגדולים בעולם. על כן הפייסבוק הפך להיות אחד המקורות המובילים עבור בתי עסק ומפרסמים בכל סדר גודל, להבאת קהל חדש לעסק, ליצור חשיפה גדולה יותר, להעביר מסרים, עדכונים, חדשות ועוד. פעילות מאסיבית יומיומית בפייסבוק יכולה לסייע לכם לבנות מוניטין וקהל אוהד לאורך הזמן גם ללא השקעה כלכלית או עם השקעה כלכלית מאוד נמוכה, אולם אם אין לכם כמה שעות ביום לעשות את זה אז הפתרון יהיה להשקיע כסף בקמפיינים ממומנים של פייסבוק כדי למהר עניינים.
 
חשיפת המותג שלכם בפייסבוק והגדלת קהל הלקוחות שלכם:
אם נניח לרגע את כמות האנשים בעולם המשתמשים בפייסבוק ונתמקד לרגע בכמה המיליונים שעושים זאת בישראל הרי שמדובר בקהל עצום שהוא כמעט כל האוכלוסייה במדינה היפה שלנו. בשל עובדה זו עסקים בכל סדר גודל, החל מעצמאיים הפועלים לבד בעסק שלהם ועד לאימפריות של אלפי עובדים, משקיעים בפרסום בפייסבוק כדי לייצר חשיפה גדולה יותר לעסק ולהגדיל את מעגל הלקוחות של העסק. לפייסבוק יש כמה יתרונות כמה פני גוגל וערוצי תקשורת אחרים שכדאי להכיר.
היתרונות של פרסום ממומן בפייסבוק לעומת קמפיין ממומן אחר:

  • בדרך כלל עלויות הפרסום במערכת הפרסום של פייסבוק תהיה מוזלת יותר מאשר בגוגל.
  • העלות לקליק יכולה להגיע גם מתחת ל20 סנט.
  • מדובר במערכת פרסום שהיא אפילו גדולה יותר מזו של גוגל.
  • אפשרויות פילוח מדהימות להגיע לקהל יעד ממוקד לפי פרמטרים שלא ניתן לפלח בגוגל.
  • כלי נהדר למיתוג ויצירת חשיפה גדולה.
  • חיבור לפרסום באינסטגרם.

אפשרויות הפילוח של הקמפיין הממומן שלנו בפייסבוק:
אחד היתרונות המרכזיים לשימוש במערכת הפרסום של פייסבוק שהיא איננה התקציב הראשוני הנמוך עמו אפשר להתחיל לפרסם (עליו נרחיב בפסקה הבאה) היא ללא ספק אפשרויות פילוח קהל היעד לקמפיין. בשונה מגוגל כאן הפילוח לא מתבצע על ידי ביטויי מפתח אלא לפי פרמטרים הקשורים במידע הפרטי על אנשים ולא על הנושא שהם מחפשים. זוהי הסיבה שכאשר אתם באים לבחור פלטפורמה לפרסום העסק: גוגל או פייסבוק, תצטרכו לבצע אפיון לעסק, למוצרים ולשירותים שלכם וכמובן לקהל היעד שלכם. הפרסומות בפייסבוק הן מסוג PUSH MAKRETING והן טובות ליצירת חשיפה, מודעות, מיתוג ופרסום. הן פחות ממוקדות ליצירת לקוחות באופן מידי אם כי הכול תלוי בדרך שבה אתם מפרסמים.
 
לפייסבוק יש אפשרויות פילוח מדהימות כמו למשל פילוח לפי גילאים, מגדר, מיקום מגורים, מערכת יחסים (רווק, נשוי וכו’). כמו כן יש אפשרות לפלח את הקמפיין לפי תחומי עניין שאת זה פייסבוק יודעים גם מהגדרת המשתמש בפרופיל האישי וגם מקבוצות ועמודים שהקהל חבר בהם ואוהד אותם. פיצ’ר מיוחד נוסף הוא פרסום מתקדם לפי דפים עסקיים וקהל של עמודים עסקיים שלכם. כך שאם יש לכם קהל שכבר עשה לייק לעמוד בנושא X ותרצו לקדם מוצר או שירות בנושא תוכלו לפרסם לאותו קהל.
תוכלו גם לפרסם לחברים של חברים שלכם, למשתמשים העושים שימוש באפליקציה שבניתם ועוד.
 
מאיזה תקציב נוכל להתחיל לפרסם את העסק בפייסבוק?
 
אחד הלבטים הגדולים בפרסום באינטרנט היא היכן לשים את תקציב הפרסום שלנו וכיצד לחלק אותו. אז ראשית אנו ממליצים להתחיל מטכניקת פרסום אחת או שתיים לכל היותר כדי למקד בהן את התקציב והמשאבים. במידה והחלטתם להשקיע בפייסבוק דעו כי תוכלו להתחיל גם מסכום זעום של כמה מאות שקלים בחודש כדי להתחיל לייצר חשיפה גדולה יותר לעסק שלכם. כמובן שאם אתם נעזרים באיש מקצוע יש לקחת בחשבון את העלויות שלו עבור הקמפיין הקמפיין וניהולו השוטף.
התוכן במאמר זה נכתב על ידי מחלקת התוכן של קבוצת לאוס מדיה ואינטראקטיב.
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן