פוטין פועל לנצחון סנדרס כדי שיפסיד לטראמפ

הדמוקרטיה בפשיטת רגל. הכל בנוי על הונאת ההמונים, הובלתם בכחש ועיוות האינטרס הלאומי. זה קורה לא רק פה. קחו את אמריקה. בניגוד לקמפיין הקודם, הפעם גם במוסקבה וגם בבית הלבן סופר זהירים. פוטין רוצה את טראמפ גם לקדנציה השניה. כדי שזה יקרה, משקיעים הרוסים מאמץ עליון לחסל את שני המועמדים הדמוקרטים היחידים שיכולים לנצח את דונלד טראמפ: ג׳ו היידן ומייקל בלומברג.

 

השניים הללו מסוגלים למשוך חלק מסויים מקרב מצביעי טראמפ בדל היותם בעלי עמדות מרכזיות. במונחים ישראליים הדניים הם כחול לבן לעומת ברני סנדרס שמייצג שמאל עמוק וקיצוני נוסח מרצ. לפיכך, מפעיל פןטין מערך מתוחכם של השפעה במדינות שבהן מתקיימות הבחירות המקדימות של הדמוקרטים. ואכן, בינתיים זה עובד להם בגדול.

 

ביידן נשחק, סנדרס מוביל בגדול וניצח הלילה גם בנבאדה, הלא היא המדינה הדרומית שבמרכזה בירת ההימורים לאס וגאס.

 

ברני בנדרס הוא המועמד הכי סוציאליסטי שמאלני בעולם המערבי היום וההערכה היא שהאמריקנים לא יתנו יד לשינוי כה מהותי ועמוק בחברה האמריקנית כפי שסנדרס היהודי חפץ בו.

 

המאמץ הגדול מושקע עתה לקראת יום שלישי הגדול בשבוע הבא שבו יהיו בחירות מקדינות ב-14 מדינות. אם בנדרס מנצח המשמעות היא חד משמעית: עוד קדנציה לטראמפ בהית הלבן.

 

גורמים אמריקניים אומרים כי גם מדינה מזרח תיכונית בוחשת באותו קו. המשמעות היא שפוטין והחבר המזרח תיכוני של דונלד מקבלים את ההכוונה מהמטה המקצועני של הרפובליקנים.

 

בקיצור, בשבוע הבא יהיו בחירות בישראל ולמחרת הבחירות המכריעות גם עבור טראמפ בשאלה האם הוא הולך לקדנציה נוספת חרף תקופת כהונה ראשונה מהנוראיות בהיסטוריה האמריקנית.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגוברת הפאניקה מפני התפשטות הנגיף בארץ
המאמר הבאהרביעייה של בית״ר, השלישייה של ק״ש והצמד של הפועל חיפה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.