מבזקים

פוטין פועל לנצחון סנדרס כדי שיפסיד לטראמפ

הדמוקרטיה בפשיטת רגל. הכל בנוי על הונאת ההמונים, הובלתם בכחש ועיוות האינטרס הלאומי. זה קורה לא רק פה. קחו את אמריקה. בניגוד לקמפיין הקודם, הפעם גם במוסקבה וגם בבית הלבן סופר זהירים. פוטין רוצה את טראמפ גם לקדנציה השניה. כדי שזה יקרה, משקיעים הרוסים מאמץ עליון לחסל את שני המועמדים הדמוקרטים היחידים שיכולים לנצח את דונלד טראמפ: ג׳ו היידן ומייקל בלומברג.
 
השניים הללו מסוגלים למשוך חלק מסויים מקרב מצביעי טראמפ בדל היותם בעלי עמדות מרכזיות. במונחים ישראליים הדניים הם כחול לבן לעומת ברני סנדרס שמייצג שמאל עמוק וקיצוני נוסח מרצ. לפיכך, מפעיל פןטין מערך מתוחכם של השפעה במדינות שבהן מתקיימות הבחירות המקדימות של הדמוקרטים. ואכן, בינתיים זה עובד להם בגדול.
 
ביידן נשחק, סנדרס מוביל בגדול וניצח הלילה גם בנבאדה, הלא היא המדינה הדרומית שבמרכזה בירת ההימורים לאס וגאס.
 
ברני בנדרס הוא המועמד הכי סוציאליסטי שמאלני בעולם המערבי היום וההערכה היא שהאמריקנים לא יתנו יד לשינוי כה מהותי ועמוק בחברה האמריקנית כפי שסנדרס היהודי חפץ בו.
 
המאמץ הגדול מושקע עתה לקראת יום שלישי הגדול בשבוע הבא שבו יהיו בחירות מקדינות ב-14 מדינות. אם בנדרס מנצח המשמעות היא חד משמעית: עוד קדנציה לטראמפ בהית הלבן.
 
גורמים אמריקניים אומרים כי גם מדינה מזרח תיכונית בוחשת באותו קו. המשמעות היא שפוטין והחבר המזרח תיכוני של דונלד מקבלים את ההכוונה מהמטה המקצועני של הרפובליקנים.
 
בקיצור, בשבוע הבא יהיו בחירות בישראל ולמחרת הבחירות המכריעות גם עבור טראמפ בשאלה האם הוא הולך לקדנציה נוספת חרף תקופת כהונה ראשונה מהנוראיות בהיסטוריה האמריקנית.
 
רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן