מבזקים

קריאה לישראלים: אל תסעו לחו״ל – 1,600 כבר בבידוד בארץ

משרד הבריאות קורא לישראלים באשר הם לשקול היטב האם זה הזמן לצאת את הארץ. מדובר בקריאה מתחייבת, הגיונית ונכונה, להמנע ככל האפשר מנסיעות לחו״ל בשל הסכנה להיקלע לצרה הנובעת מהחמרת הצעדים הננקטים בעולם בניסיון למנוע את התפשטות הקורונה.
 
הקריאה במקומה שכן במצב הנוכחי אין לדעת באיזה מקום עלול התייר הישראלי להקלע לבידוד בלתי צפוי נוסח האונייה ביפן או בית המלון בספרד הנצור זה ימים אחדים כשמאות תיירים כלואים בו, רובם בריטים. למרבה המזל אין דם ישראלים.
 
אזהרת מסע חד משמעית פורסמה בקשר לנסיעה לאיטליה אבל היום דווח גם על נדבקים ברומניה ובמקומות נוספים כמו שווייץ ואוסטריה.  בסין מדווח על מספר קן והולך של ניספים והוא נע כבר על פחות מ-50 ביום. גם מספר הנדבקים החדשים הולך וקטן.
 
בינתיים ננקטים גם צידי מניעה בסעודיה שם נאסרה כניסת תיירים העולים לרגל. המחלה מתפשטת גם באיראן ובחלק ממדינות המפרץ.
 
בארץ מצויין 1,600 אזרחים בבידוד בביתם לאחר שובם ממדינות מועדות, בעיקר מתאילנד. מי שיימצא מפר את הבידוד מפוי לעונשי מאסר עד שבע שנים. בתל אביב מספר המבודדים עולה על 100, בחיפה כמעט כמספר הזה. מספר המצויים בבידוד בגוש דן ובשרון מגיע לכ-500 בני אדם.
 
אחד החולים שהיה מאושפז ביפן החלים כנראה ואשתו עדיין בבידוד בתל השומר. עם זאת דווח בעולם על חולים שלכאורה החלימו אך שבו ולקו בקורונה כמה ימים מאוחר יותר. ישראלים רבים מעדיפים לנסוע ליוון בשובם מתאילנד ולשהות שם שבועיים כדי להמנע מבידוד בארץ.
 
מומחים אומרים כי החיסון והתרופה יהיו שמישים במקרה הטוב בשנה הבאה ולא קודם ולכן בינתיים נדרשים אמצעי זהירות קיצוניים. המחלה מעוררת חששות כבדים בתעשיית התיירות, המלונאות, התעופה, המסחר והתעשייה. ניכר שינוי מהותי בהתנהגות צרכנים כמו מיעוט יציאות להמקומות שבהן ישנה התקהלות לרבות מסעדות, אירועי ספורט ומופעי מוסיקה.
 
הנשיא טראמפ הבטיח שנעשים מאמצים גדולים לפתרון הבעיה והרגיע את האמריקנים בהערכה שהסיכוי להתפשטות המחלה באמריקה קטן.
 
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן