מבזקים

לפיד ישרוד רק אם יחדל לשחק בתיאטרון הבובות של עופר שלח

1C7F5E30-356C-48A3-BEBB-E03F86B4D58B

גורלה של כחול לבן נחרץ בבחירות אלה: התאגדות האינטרסים של הנדל וגרמן או של יעלון ושלח אין לה סיכוי לשרוד. המשמעות היא התרסקות לשברים שמהם הורכבה הרשימה או להיעלמות הפלג הסמולני המיושן שלה, שאותו מוביל מפעיל תיאטרון הבובות שיאיר לפיד הוא שחקנה המוביל. שם המושך בחוטים הוא עופר שלח והוא הסכנה האמיתית לכחול לבן.

.

כי הפערים האידיאולוגיים עמוקים מדי מכפי היכולת של הגוש הזה שרץ עם הפתק ״פה״ לשרוד פוליטית בזר הזרדים הקוצני הנוכחי, שאינו מסוגל להדיף ריח אחיד מתקבל על הדעת. ״פה״ בלי הזעזוע המתבקש, תהיה שם. ושם זה רחוק רחוק מיכולת השפעה, ניהול והכרעה. מקסימום עוד כמה נוגניקים בכנסת בנוסח הצדקנים הצקצקנים של מרצ, שזמנם עבר וגורלם נחרץ לכלומניקיות הבנויה רק על היותם נודניקים בלתי נילאים. אפילו את ההומאיות לקל הליכוד להורוביץ עם אוחנה שלו. פחחחח.

.

 

לפיד. בחור חיובי, רצון טוב, חריצות אין קץ ועקשנות הן תכונות נהדרות אבל לא מספיקות כשהמאמן שלך הוא פרשן כדורסל בדימוס, נוסח עופר שלח

 

 

יאיר לפיד יגמור כמו האבא שלו. זה אומר מוכה, חבול ומובס. חראם עליו. בחור טוב היה ויפה. בקרוב, אם לא יתעשת ומייד, יהיה איפה שהרצוג, בן סימון, שלי יחימוביץ׳, מיקי רוזנטל ועוד כמה עיתונאים יומרניים נמצאים היום אחרי שנפלטו בבושת פנים מן המערכת הפוליטית המסובכת מדי עבור כותבי טורים.

.

יאיר לפיד העכשווי דומה היום  לדמות המצויירת של חטפן הבוקסים מהסטרונים המצויירים של וולט דיסני לתינוקות.

״יש עתיד״ תיאלץ להיפרד ומהר מהצמד המוזר כשלעצמו של  גנץ – אשכנזי ויאיר לפיד. הלפיד יכבה במהירות האור אם לא יכלכל מעשיו התבונה, יהפוך לסוג של בוז׳י הרצוג לעניים. במצב הנוכחי,  יאיר רק יחשיך את שאריות המרכז המתון ויתאדה.

 

המצב מסובך אבל לא בלתי אפשרי לפתרון. הבעיה היא שיאיר הוא הבן של טומי והסיכוי ליעלה על דרך המלך, דומה לסיכוי שלו להפוך לבוקסר על ממש. עופר שלח הוא הקשקשן האולטימטיבי. בין הערכותיו הביטחוניות לבין המציאות פעורה תהום ששום פרשן כדורסל לא יוכל לדלג עליה, לא חשוב כמה נחמד היה להקשיב לו בימים שמייקל ג׳ורדן עוד היה ספורטאי ולא פירמה של נעלי התעמלות.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן