מבזקים

כשבני גנץ מתחיל נאום במילה ״בכנות״ בא לך להתפלץ

ED3A2463-B0C9-407B-9121-DC46E845459B

לפניכם דברי יושב ראש הכנסת. הבעיה היחידה היא שכשבני גנץ מתחיל נאום במילה ״בכנות״, כל היתר נשמע מזוייף, מעושה, שקרני ולא רלבנטי. כמה חבל שהמהלך של שקרניקו ננקט דווקא ביום הזיכרון.

.

כה אמר האיש שבגד במצביעיו:

*דוברות מליאת הכנסת:
יו”ר הכנסת גנץ בישיבת הכנסת לציון יום הזיכרון: “בכנות, עבורי זהו היום הכי חשוב בשנה.”*

מליאת הכנסת מקיימת בשעה זו ישיבה מיוחדת לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה. הישיבה נפתחה בצפירת יום הזיכרון ולאחר מיכן נשא דברים יו”ר הכנסת בני גנץ:.

“היום הזה איננו ככל הימים. הפעם בתי העלמין יוותרו יתומים, אפופים בדממת המוות של יקירנו. בין היתר בשל כך, החלטנו לערוך את הישיבה המיוחדת הזו כאן בכנסת ישראל. אני פונה מכאן, לכלל אזרחי ישראל – יום הזיכרון הזה קשה במיוחד עבור המשפחות השכולות: דברו איתן מהמרפסות ומהגינות, השתמשו בזום או בכל אמצעי טכנולוגי כדי לערוך טקסים ומפגשים. אל תוותרו על המצווה הזו.
.
עבורנו המנהיגים היום הזה הוא גם הזדמנות להיזכר מהי השליחות שצריכה להנחות אותנו. איזו אחריות כבדה אנחנו נושאים על כתפינו, לזכור היטב, שלעתים אין ברירה אלא להילחם – ושתמיד חייבים לחתור לשלום שימנע את המלחמה הבאה. לזכור את יסוד הקיום שלנו כאן – העוצמה הצבאית והעוצמה המוסרית.
.
כשאנו זוכרים את מתיה הראשונים של הארץ במלחמת העצמאות, אנו מבינים מה היה קורה אילו לא הייתה מדינה ליהודים. וכשאנחנו זוכרים, אנחנו מקדשים את חוסנה של החברה הישראלית. חוסן שנמדד בהקרבה בשדה הקרב, אבל גם בחינוך, בסובלנות לאחר, בהבנת דעתו של אחר, באהבת המולדת ובהגנה על הדמוקרטיה עליה אנו, בין השאר, מופקדים בבית הזה. בכנות, עבורי זהו היום הכי חשוב בשנה.
.
דווקא משום שהמוות ממלא את היום הזה, אני מבין היטב את עוצמת החיים ואת החובה שלחיינו כאן תהיה משמעות. שנדע לפעול בכוונות טובות, ליטול אחריות, למלא את החברה שלנו ברוח של נתינה ואכפתיות ולהיות ערבים זה לזה. בעיניי, זוהי גם צוואתם של הנופלים, רק כך נהיה ראויים להם, יהי זכרם ברוך.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן