הלימודים מתחדשים בכיתות א-ג ובכיתות הגבוהות בתיכון

הלימודים לא יחודשו בגני הילדים עד ל-10 במאי לפחות. לעומת זאת, ביום ראשון יחודשו הלימודים בבתי הספר היסודיים בשלוש הכיתות הנמוכות ובתיכונים  בשתי הכיתות הגבוהות. אמנם מדובר בהחלטת נתניהו אבל עיריות רבות כבר הודיעו שאינן ערוכות לפתוח את בתי הספר ולפיכך, בפועל לא יחודשו הלימודים בכל הארץ בהתאם להחלטה.

 

.

בהודעה שנמסרה בתום הישיבה ביום שישי נמסר:

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערכת מצב לבחינת פתיחת מערכת החינוך, בדיון הוחלט לחדש את פעילות מערכת החינוך, תוך עמידה בכל התנאים התברואתיים שנקבעו על ידי משרד הבריאות, כדלקמן:

*

*ביום א' הקרוב, 3.5.20, יחזרו ללמוד 5 שכבות בחינוך הכללי ו-5 שכבות בחינוך החרדי, כמפורט:*
– חינוך כללי: תלמידי כיתות א'-ג', י"א-י"ב
– בחינוך החרדי: שכבות הגיל המקבילות לכיתות ז'-י״א
– תלמידי החינוך המיוחד באופן מלא
– נוער בסיכון – יסוכם בנפרד בשעות הקרובות.

*

בשבוע הקרוב יושלמו ההכנות הלוגיסטיות-מנהלתיות בפעוטונים ובגנים מתוך כוונה להחזיר אותם לפעילות בתאריך 10.5.20. טרם החזרה לפעילות תתקיים הערכת מצב בנושא.

*

באשר לכיתות ד'-י' – יגובש מתווה לחזרה לפעילות כבר בחודש מאי ולא יאוחר מהתאריך 1.6.20.

*

בשלב זה, הלימודים לא יוגדרו כחובה (זולת למבחני הבגרות).

* משרד החינוך נידרש לוודא במוסדות החינוך אמצעים שיבטיחו עמידה בתנאי ההגיינה והתברואה.

*

ההחלטה תעודכן במסגרת צו בריאות העם ע"י מנכ"ל משרד הבריאות.

בהערכת המצב השתתפו גם שר החינוך, שר הפנים, שר העבודה והרווחה, שר הבריאות שר האוצר, ר׳ המל״ל, מ"מ מנכ"ל משרד רה״מ, מנכ״ל משרד החינוך, מנכ״ל משרד הבריאות, מנכ״ל משרד האוצר, ר׳ שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, המשנה לר׳ המל״ל וגורמים נוספים.

.

קודם דיווחנו:

ההערכה של המל״ל הוגשה לראש הממשלה נתניהו אבל לא בהכרח תתקבל. שר החינוך הרב רפי פרץ התנגד ואמר כי ההחלטה תתקבל בוועדת  השרים שתתכנס הבוקר ולא בשום מקום אחר.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבשבחה של חנפנות מדודה
המאמר הבאהצעת חוק הקואליציה המתוקן שמובאת לאישור הכנסת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.