מבזקים

המכון הביולוגי פיתח נשק המחסל את הנגיף

Screenshot_20200505-070541_Photos

המכון הביולוגי בנס ציונה, שמרבית מדעניו גוייסו בתחילת המשבר לטפל בעיקר במלחמה בנגיף הקורונה, השיג פריצת דרך משמעותית היכולה להביס את הנגיף.

 

המכון הביולוגי הוא ארגון סודי הפועל במימון משרד הביטחון ופעילותו חסויה מאז הקמתו. אמנם אדם שעמד בראשו התברר פעם כמרגל רוסי אבל מאז זרמו הרבה מים בוולגה ואפילו בירקון.

 

היום הודיע משרד הביטחון פרטים על הנשק החדש שפותח בניסויים מעבדתיים: נמצאה הדרך לתקוף את נגיף הקורונה לאחר שחדר לגופו של אדם ולהשמידו. הניסויים נערכו בבעלי חיים והוכתרו בהצלחה. עד להפיכת החיסון הזה לתרופה מוכרת ומוגנת בזכויות יוצרים עוד ארוכה הדרך אבל זהו בלי ספק הישג שהביא אפילו את שר הביטחון בנט למהר למכון בנס ציונה ולהצטלם עם העומד בראשון שפירא כשלצידו האחר עוזרו של השר.

.

השר בנט הגדיר את הפיתוח: ״פריצת דרך אדירה״. נתניהו אישר את הדיווח ונראה בלתי מרוצה בעליל מכך שבנט גנב לו את ההצגה זמן קצר לפני הופעתו אמש בטלוויזיה.

.

וזו הודעת המכון הביולוגי בנושא:

שלום רב,
הודעת משרד הביטחון- בשם המכון למחקר ביולוגי:

ביומיים האחרונים השלים המכון למחקר ביולוגי פיתוח פורץ דרך, בקנה מידה עולמי, של נוגדן המנטרל את וירוס הקורונה (SARS-COV-2).

פריצת הדרך המדעית הינה בשלושה פרמטרים עיקריים:

1.  מדובר בנוגדן חד- שבטי (מונוקלונלי), חדש ומזוקק, עם שיעור נמוך במיוחד של חלבונים אחרים, שעלולים לסכן את החולה המטופל.
2.  הנוגדן הוכח כמנטרל את וירוס הקורונה.
3.  הנוגדן נבדק ספציפית על וירוס הקורונה האלים.
ככל הידוע, ועל פי פרסום מדעי מקיף מהעולם, המכון למחקר ביולוגי, הינו הראשון בעולם שהשיג פריצת דרך בשלושת הפרמטרים הללו במשותף. פעילותו האפקטיבית של הנוגדן, שפותח במכון הביולוגי, הוכחה ישירות על הנגיף האלים, תוך שימוש בניסיון רב השנים וביכולותיו הייחודיות של המכון ומדעניו.

בימים אלה פועל המכון הביולוגי לרשום פטנט על הפיתוח הייחודי, שלאחריו ייחל במגעים עם יצרניות תרופות בינלאומיות.

יודגש כי הישג מדעי זה הינו בעל פוטנציאל לפיתוח תרופה לחולי קורונה וכי לא מדובר בחיסון לכלל האוכלוסייה. עוד יצוין כי מדובר באבן דרך חשובה, שלאחריה תחל סדרת ניסויים מורכבת ותהליך אישור רגולטורי. להערכת מדעני המכון, פריצת הדרך הטכנולוגית עשויה לקצר את התהליך, שיימשך מספר חודשים.
.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן