מבזקים

חבל, נאסר על הוט לשווק את הטריפל המוזל שלה

BFE69768-05B8-45AA-9173-CC8A87F9F56A

משרד התקשורת הטיל עיצום כספי על הוט טלקום בסך של כ-1.4 מיליון ש”ח בגין פגיעה בתחרות על ידי שיווק סל שירותים משותף בניגוד להוראות המשרד והרישיון

מנכ”ל משרד התקשורת נתי כהן:
.
“על אף הוראות הרישיון בנושא איסור שיווק הסל, על אף דחיית בקשותיה של הוט לשיווק הסל, ועל אף הפניות שאותן קיבלה הוט במהלך הליך הפיקוח, החברה לא שינתה ממנהגיה. מדובר בהתנהלות שמפרה את הוראות ההפרדה המבנית ושפוגעת בתחרות, ועל כן החלטתי להטיל עיצום כספי על הוט בתום הליך מנהלי שבמהלכו נשמעה עמדת הוט, ולאחר היוועצות עם הוועדה המייעצת לעיצומים כספיים”.

בהודעת משרד התקשורת נאמר שהטיל עיצום כספי על הוט טלקום בסך 1,415,697 ש”ח, וזאת בשל הפרת הוראות הרישיון לעניין ההפרדה המבנית בקבוצת הוט והאיסור לשווק ספק אינטרנט בעל זיקה.
ההפרדה המבנית היא נדבך מרכזי באסדרת המשרד, והוראותיה קובעות בין היתר כי על הוט טלקום לקיים הפרדה מבנית מלאה מחברת הוט-נט שהיא ספק אינטרנט בעל זיקה מבנית אליה.
המשרד מצא בתום הליך פיקוח כי הוט טלקום שיווקה ועודנה משווקת בקבוצת הוט סל שירותים משותף הכולל את שירותי ספק האינטרנט הוט-נט לצד שירותי תשתית האינטרנט של הוט טלקום בניגוד להוראות רישיונה. הליך הפיקוח התבסס על שיחות רבות שנדגמו לאורך מספר תקופות שונות ושבהן התברר כי נציגי הוט טלקום משווקים ללקוחות את הוט-נט כספק גישה לאינטרנט.
.

חומרת ההפרה התחדדה נוכח העובדה ששיווק זה נעשה על אף שהוט טלקום פנתה מספר פעמים בבקשות למשרד התקשורת לאשר לה לשווק סל שירותים מסוג זה, ובקשותיה נדחו בין היתר נוכח היכולת שלה לנצל את יתרונותיה המבניים בשיווק סל שירותים משותף ומינוף כוחה לשווקים נוספים וכן נוכח אי מתן גישה שוויונית לתשתיותיה.
משרד התקשורת ימשיך לפעול לטובת יישום הוראות החוק, הרישיונות והתקנות מצד חברות התקשורת לצורך הגברת התחרות בשוק התקשורת ולטובת ציבור צרכני התקשורת בישראל.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן