מבזקים

איך רשלנות רפואית בניתוחי גב עלולה לגרום לפגיעה?

ברמת ההגדרה המילונית הבסיסית ביותר, רשלנות רפואית מתרחשת כשהטיפול נופל מתחת לסטנדרט של רופא מוסמך. יחד עם זאת, הגדרה זו משאירה את המונח פתוח לפרשנות עבור רבים. אז איך ניתן להוכיח רשלנות רפואית בניתוחי גב, שהובילו לפגיעות בעמוד השדרה?

עורכי דין לרשלנות רפואית עוזרים לנפגעים לתבוע פיצויים אם התנהלות שגויה של הרופא או הצוות הרפואי במהלך הניתוח הובילה לפגיעה. הצוות המשפטי יבחן את המקרה כדי לקבוע אם המנתח ביצע טעויות במהלך:

 • ניתוח בעמוד השדרה.
 • ניתוח לפריצת דיסק.
 • ניתוח החלפת דיסק.
 • ניתוח לטיפול בהיצרות עמוד השדרה.

הבנת האנטומיה של עמוד השדרה

כדי להבין מהי רשלנות רפואית בניתוחי גב, חשוב תחילה להבין את האופי הקשור לפגיעות בעמוד השדרה, הגב והצוואר. עמוד השדרה הוא בין המבנים הקריטיים ביותר בגוף, ושני תפקידי הליבה שלו הם לעזור לאדם לעמוד זקוף ולהגן על העצבים וחוט השדרה, שמעבירים איתותים בגוף וחיוניים לתהליכי ליבה רבים אחרים.

בין עצמות עמוד השדרה שזורים עצבים, שרירים, רצועות ודיסקים. כל רכיב בעמוד השדרה מחובר בסופו של דבר לאחרים, מה שמסביר למה כאבים באזור אחד עשויים לשלוח אותות עצביים למקום אחר.

סוגי ניתוחי גב

קיימים שני סוגים עיקריים של ניתוחי גב, האחד מהם כרוך בפירוק, ואילו השני מתייחס לייצוב. דחיסה מתייחסת למצבים שמשפיעים על העצבים בעמוד השדרה. בדרך כלל, ניתוחים אלו משמשיים כאשר הדיסק דוחס וצובט עצב נלווה.

אנשים שסובלים מלחצים עצביים עלולים לחוות כאבים עזים ולגלות שמצבם מעכב את יכולתם לתפקד. הליך פירוק יכול לטפל במצב הבסיסי שגורם לדחיסת העצבים ולשחרור הלחץ על העצב לאו העצבים הפגועים.

ניתוח לייצוב עמוד השדרה

ניתוח זה משמש לטיפול בבעיות שמשפיעות על העצמות, הרצועות, השרירים או הסחוס שגורמים לכאבים או נכות מתמשכים. מכיוון שעמוד השדרה אחראי לתמיכה כמעט במחצית ממשקל הגוף כולו, ייצוב מבנה זה חיוני למני עת נכות ארוכת טווח. ניתן להשתמש במוטות, פלטות או ברגלים במהלך פעולות ייצוב על מנת לספק תמיכה נוספת.

וזה לא הכול. סוג אחד של הליך כירורגי שנקרא היתוך עמוד השדרה משמש כדי לספק תמיכה נוספת, וסוג אחר של הליך כירורגי שנקרא היתוך עמוד השדרה משמש לחיבור קבוע של שתי חוליות או יותר בעמוד השדרה. על ידי מיזוג חוליות אלה יחד, ההליך יכול לספק תנאי תמיכה החל מעקמת ועד לפריצות דיסקים.

סוגי רשלנות רפואית בניתוחי גב שעלולים להוביל לפגיעה בעמוד השדרה

למרות כוונותיהם הטובות ביותר של רופאים, לעתים, טיפול רפואי אינו מצליח למנוע פגיעה קשה בעמוד השדרה, או אפילו גורם לכך. רשלנות רפואית בניתוחי גב מתרחשת בשלושה אופנים עיקריים. למשל:

 • עיכובים בטיפול.
 • כשלים באבחון או בטיפול.
 • העדר מתן מידע מדויק למטופלים, או העדר מעורבות רפואית ראויה בקבלת החלטות.

אלה אינם הגורמים הבלעדיים, מכיוון שלעתים קרובות מקרים עלולים להיות כרוכים בשילוב של כמה גורמים, ואין שני מקרים זהים. השפעות עיכובים בטיפול עשויות להיות ברורות למדי. בדומה לתרחישים רבים, אם מתבצעת פעולה מהירה בעקבות זיהוי סוגיה, התוצאה עשויה להיות שונה מאוד.

סיבוכים במהלך ניתוחי גב שעלולים להוביל לפגיעות נלוות

סיבוכים במהלך ניתוח עמוד השדרה עלולים להיות חמורים מאוד, ולעתים לגרום לנזק בלתי הפיך בחוט השדרה שעלול לגרום לאובדן תחושה ואף לשיתוק. בעיות אחרות שעלולות להופיע כתוצאה מניתוחי גב שגויים כוללות:

 • ניתוחים שאינם רצויים עקב אבחון שגוי של כאבי גב.
 • עיכובים בניתוח שגורמים לבעיות בריאותיות נוספות.
 • פעולה כירורגית בחלק השגוי של עמוד השדרה.
 • בעיות הרדמה.
 • טעויות שגורמות לפגיעה או לנזק עצבי לחוט השדרה.

לעורכי דין שמתמחים ברשלנות רפואית יש את המיומנות והידע הדרושים כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר בתביעות רשלנות רפואית בניתוחי גב. הם יעזרו לכם להשיג פיצויים לתשלום עבור השיקום, הוצאות כלכליות גבוהות ועוגמת הנפש.

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן