מבזקים

מתווה רשלני, מלא פרצות, פוגע בקטנים ומיטיב עם אינטרסנטים

9A58A0B5-28A3-4813-8B8C-95A4194E5C03

הממשלה אישרה פה אחד תוכנית של קיצוצים תקציביים במטרה לממן את ממשלת הענק וכן את תוכנית הסיוע והמענקים לעסקים ולעצמאים בעקבות החזרה ההדרגתית לשיגרה.

 

הקיצוצים הרוחבייםנועדו לממן את ההסכם הקואליציוני והקמת המשרדים החדשים והמופרכים שבראשם שרים חסרי ניסיון הממונים על מטרות קטנוניות שאינן ראויות למעמד מיניסטריאלי דיפרנציאלי.

 

בין ההטבות שאושרו:

מעסיקים שהחזירו את עובדיהם אחרי תחילת מאי יקבלו 3,500 עבור כל עובד, מעסיקים שיחזירו את עובדיהם מהחל”ת מתחילת יוני יקבלו 7,500 שקל עבור כל עובד. המענק יחולק בארבעה תשלומים. מעסיקים שהחזירו את עובדיהם לפני מאי או ששמרו על עובדיהם למרות הפגיעה בעקבות משבר הקורונה לא יקבלו אגורה. המענקים יינתנו בלי קשר לשאלה האם העסק נפגע כתוצאה ממשבר הקורונה.

.

המענק יינתן עובר עובדים שמשכורתם גבוהה מ-3,300 שקל. עם זאת ישנה פירצה הקוראת לגנב: במקרים שבהם מעסיקים יחזירו עובדים שזמן קצר לפני כן הועסקו במשרה מלאה – למשרה חלקית, הם גם יחסכו לעצמם חלק מתשלום המשכורת וגם יהנו מהמענק על חשבון המדינה. רבים צפויים לעשות זאת ומי שישלמו את המחיר יהיו העובדים שיקבלו שכר חלקי (עובדים שגם כך הוצאו לחל”ת בתקופת הקרונה ונאלצו לחיות מדמי אבטלה).

.

גופים שנתמכים על ידי המדינה לא יוכלו לקבל מענק, מה שמוציא מהמתווה חלק ניכר מהמגזר השלישי.

.

בסל הכל מדובר במתווה שהורכב ברשלנות, בהעינות מוגזמת לאינטרסנטים צעקנים תוך פגיעה קשה דווקא בעצמאים הקטנים, בעובדים במשרות חלקיות ובחלשים. מיליארדים מחולקים לאינטרסנטים, ג׳ובים לאלפיהם נתפרים למקורבים והכל על חשבון הפראיירים שמצביעים ממילא ליכוד, בעיקר כי הם לא מבינים כלל מה מתרחש סביבם.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן