מתווה רשלני, מלא פרצות, פוגע בקטנים ומיטיב עם אינטרסנטים

הממשלה אישרה פה אחד תוכנית של קיצוצים תקציביים במטרה לממן את ממשלת הענק וכן את תוכנית הסיוע והמענקים לעסקים ולעצמאים בעקבות החזרה ההדרגתית לשיגרה.

 

הקיצוצים הרוחבייםנועדו לממן את ההסכם הקואליציוני והקמת המשרדים החדשים והמופרכים שבראשם שרים חסרי ניסיון הממונים על מטרות קטנוניות שאינן ראויות למעמד מיניסטריאלי דיפרנציאלי.

 

בין ההטבות שאושרו:

מעסיקים שהחזירו את עובדיהם אחרי תחילת מאי יקבלו 3,500 עבור כל עובד, מעסיקים שיחזירו את עובדיהם מהחל"ת מתחילת יוני יקבלו 7,500 שקל עבור כל עובד. המענק יחולק בארבעה תשלומים. מעסיקים שהחזירו את עובדיהם לפני מאי או ששמרו על עובדיהם למרות הפגיעה בעקבות משבר הקורונה לא יקבלו אגורה. המענקים יינתנו בלי קשר לשאלה האם העסק נפגע כתוצאה ממשבר הקורונה.

.

המענק יינתן עובר עובדים שמשכורתם גבוהה מ-3,300 שקל. עם זאת ישנה פירצה הקוראת לגנב: במקרים שבהם מעסיקים יחזירו עובדים שזמן קצר לפני כן הועסקו במשרה מלאה – למשרה חלקית, הם גם יחסכו לעצמם חלק מתשלום המשכורת וגם יהנו מהמענק על חשבון המדינה. רבים צפויים לעשות זאת ומי שישלמו את המחיר יהיו העובדים שיקבלו שכר חלקי (עובדים שגם כך הוצאו לחל"ת בתקופת הקרונה ונאלצו לחיות מדמי אבטלה).

.

גופים שנתמכים על ידי המדינה לא יוכלו לקבל מענק, מה שמוציא מהמתווה חלק ניכר מהמגזר השלישי.

.

בסל הכל מדובר במתווה שהורכב ברשלנות, בהעינות מוגזמת לאינטרסנטים צעקנים תוך פגיעה קשה דווקא בעצמאים הקטנים, בעובדים במשרות חלקיות ובחלשים. מיליארדים מחולקים לאינטרסנטים, ג׳ובים לאלפיהם נתפרים למקורבים והכל על חשבון הפראיירים שמצביעים ממילא ליכוד, בעיקר כי הם לא מבינים כלל מה מתרחש סביבם.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםחידוש טכנולוגי מבטיח מים חמים תמידיים למקלחות
המאמר הבאנחשפו בתי זונות שהופעלו בידי מאדאם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.