מבזקים

כ-80% מהישראלים בעד הענשת סרבני מסיכות

113CBEBE-B58D-400A-8254-86EF79CCE403

התופעה של זלזול מופגן בהוראות המחייבות עטיית מסיכות במרחב הציבורי עוררה לא מעט עימותים שהידרדרו לא אחת לאלימות מילולית ולעיתים פיזית.

 

מסתבר שסרבני המסיכות מגיבים באופן בוטה ובלתי הולם לכל מי שפונה אליהם בבקשה לכבד את החוק. עתה, נוכח התגברות התחלואה המחודשת ערך משרד הבריאות סקר כדי לבדוק את עמדת הציבור בנושא   הסקר מתבקש בעיקר נוכח גל ההידבקות אפילו בתל אביב.

 

 

מן הסקר שבוצע בידי מכון גיאוקרטוגרפיה עולה שכמעט 80 מהציבור לא רק שרוצה לשנות את המצב הקיים אלא רוצה לראות את המשטרה והפקחים עושים את המוטל עליהם ודואגים שהמיעוט הסרבן יחטוף את המגיע לו.

 

בהודעת משרד הבריאות נאמר:

כמעט 80% מהציבור תומך בהגברת האכיפה של עטיית מסיכות, שמירת מרחק והיגיינה* – כך עולה מסקר של גיאו קרטוגרפיה שנערך עבור משרד הבריאות.

 

*

 

שר הבריאות אדלשטיין: “ההתנהלות שלנו צריכה להיות: מינימום סכנה, מקסימום הגנה. הפיתרון משולב: עוד פתיחה של המשק, גם של הרכבת במתווה שהסכמנו עם משרד התחבורה, אבל יחד עם כמה שיותר בדיקות, הגברה משמעותית של האכיפה ועוד הסברה”

*

את הסקר הציג שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בקבינט הקורונה, שדן כעת בעליית מספר הנדבקים בשבוע האחרון. אדלשטיין הזכיר כי בימים האחרונים מספר הבדיקות האמיר לעד 16,000 בדיקות ביום. נוכח זאת קיימת חשיבות קריטית בתגבור של לפחות 200 עובדים במעבדות קופות החולים ובתי החולים. זאת מלבד פתיחת מעבדת מיי הריטג’.

.

“בשבוע אחד חלו בקורונה 800 איש. אסור להישאר אדישים למספר הזה. המשטרה חייבת לחזור לאכיפה חריפה כדי להחזיר את הציבור למשמעת ולאפשר לנו את המשך פתיחת המשק, כולל פתיחת הרכבת בעוד יומיים במתווה שסיכמנו עם משרד התחבורה. האכיפה צריכה להיות בקניונים, באוטובוסים, ברכבות, במסעדות, בגני אירועים ובכל מקום.

.

כפי שהסקר מוכיח – גם הציבור רוצה בכך. איש לא רוצה להינזק בגלל מפירי חוק, איש לא רוצה שהמשק ייסגר בגללם”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן