מבזקים

רשת: התנהגות מתן חודורוב היא ״ביריונית״

59FC3D37-41B6-484D-A67D-F839F5A342E0

ועד העובדים המיליטנטי של חדשות 13 מבית רשת מאיים בהשבתה כללית של שידורי האקטואליה, כולל מהדורת החדשות המרכזית, זאת אם לא תושג הסכמה על המשך ההתנהלות.

 

 

הנהלת רשת הודיעה היום: “החלטת ועד העובדים, בראשות מתן חודרוב, על שביתה כללית החל מיום חמישי במידה ועד אז לא יושג הסכם עם ההנהלה היא מעשה ביריוני וחסר אחריות כלפי חדשות 13 וציבור הצופים . ועד העובדים גורר את החברה לתהום ומסכן במהלכיו את המשך קיום הערוץ ואת המשך קיומה של חברת החדשות. הנהלת החברה לא תיכנע לסחטנות זו. הועד יישא באחריות ישירה לקריסת הערוץ אם חלילה תתרחש ולגדיעת מקור פרנסתם של מאות עובדים”.

 

העובדים של חדשות 13 מאיימים בשביתה ללא הגבלת זמן מיום חמישי הקרוב. באסיפת העובדים נטען היום על מזימה של ״רשת״ להרחיב את הפיטורים והצימצומים זאת ההפסדים הכבדים. ענף הטלוויזיה בישראל הוא כבר מזמן בלתי ריווחי כמו גם הצקשורת המודפסת.

 

הכוונה של רשת לפטר יותר ממאה עובדי חדשות, שהם כשליש מכוח האדם מכל מחלקות החברה ובכל רמות השכר והוותק. רשת מתכננת הורדת כל רצועות האקטואליה שמפיקה ״חדשות 13״, למעט המהדורה המרכזית שתקוצר.

 

בכינוס העובדים אמר מתן חודורוב: ״חוקית יכולנו לשבות כבר היום, ונוכח גרירת הרגליים במו״מ יש לכך גם הצדקה, ובכל זאת אנחנו רוצים להציע – כפי שנהגנו תמיד – חלון הזדמנויות אחרון להידברות: על צמצום משמעותי בהיקף הפיטורים, על חזרה של רצועות האקטואליה שהוסטו לחברות הפקה מתחרות, על תקופת חסינות ארוכה שתיתן שקט לעשייה העיתונאית החשובה של כולנו ביום שאחרי הקיצוצים. אף אחד מאיתנו לא רוצה להוריד משידור את מהדורת החדשות המרכזית, אך אם הנהלת ׳רשת׳ תמשיך לפרש בגרות כחולשה – לא יהיה מכך מנוס״.

.
יו״ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ׳יצקי: ״השביתה היא לא מטרה אלא אמצעי ואנחנו מקווים שעד יום חמישי נגיע להסכמות שייתרו את השביתה״.
עניין מרכזי 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן