מבזקים

סגר? החרדים מאיימים במרד והחילונים באי ציות

B4AD7329-72EA-42AC-BA15-F23BF21BE644

אתמול: יותר מאלפיים נדבקים חדשים. הצפיפות בבתי החולים גואה. הזמן אוזל. בקרוב תהיה יציאה משליטה.  גורמי הבריאות יכולים לצעוק עצמם לדעת ולדרוש להכניס את הישראלים לסגרים, להגבלות ולעוצר, אבל הפוליטיקאים יודעים שהפעם זה לא יילך.

 

נתניהו בזבז את כל התחמושת בגל הראשון, הגזים בהגבלות, שגה קשות באופן השיחרור מהן והתוצאה היא מחדל מתמשך שהוביל מצד אחד למצב כלכלי מזופת ומצד שני לתחלואה שמציבה את ישראל במקום הגרוע בעולם או לפחות בשלישיית הצמרת הידועה כבר לשימצה.

 

השגיאות של נתניהו הסיבוב הקודם גרמו להתמרמרות גואה ולהכרזת מרד מצד גורמים שונים. עכשיו נתניהו ואנשיו מבינים שהקרב אבוד. הכרזת סגר תיענה באי ציות מופגן שלא ניתן לאוכפו במדינה דמוקרטית. בעזה מחטיפים מכות למפירי עוצר, בסין כולאים אותם ובאמריקה מי שרוצה שם זין.

 

כל עוד היה מדובר רק במועדון שם, במסעדה פה ובכמה נהגים שחסמו כביש ניתן היה להתמודד עם זה, אבל עכשיו הניפו החרדים את נס המרד ונתניהו הבין שמולם הוא אבוד.

 

הקש ששבר את גב הגמל היתה הקומבינה שרקח ביבי עם נשיא אוקראינה לאסור על הברסלבים להגיע לאומן. נתניהו קיווה שאפשר יהיה להוציא את השלטון האוקראיני כגורם המפריע, אבל הנשיא גילה לעולם שהוא פועל על פי בקשת ביבי ועכשיו כוולם זועמים עליו. רק עליו.

 

היום מצורפים החרדים לברסלבים ועכשיו אומר ליצמן מפורשות כי אם ביבי מעביר סגר קבינט החרדים ישקלו פרישה מהקואליציה. דרעי שותק בינתיים אבל גם הוא מסרב להגבלות על הציבור הדתי בחגי תשרי.

 

ישראל מתקרבת לרווייה בבתי החולים, התחלואה לא יורדת, המצבים הקשים והתמותה בעלייה. לציבור פחות איכפת. אנשים רוצים לעבוד, שהילדים ילכו לבית הספר, ושבערב יוכלו לבלות מחוץ לבית והכל גם במחיר אי הגברת הנגיף.

 

במצב הזה אין לנתניהו הרבה אפשרויות זולת כניעה. המצב עדין והבעיה הקשה באמת עוד לפנינו. הציבור לא מוכן לעוצר של 100 מורקל׳ה מהבית ורוצה לטייל בעולם ובארץ. מה שהיה בליל הסדר לא יחזור בראש השנה יהי אשר יהי.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן