מבזקים

מרד המוני בהגבלות – גמזו בבידוד ולמה ביבי לא?

12B9FF75-AAF6-412A-84B7-D077592B663F

140 אלף נדבקים, 1040 מתים. 460 חולים קשים, כרבע מהם מונשמים. המצב מחמיר מיום ליום עם יותר מ-3,000 מצטרפים יומיים חדשים למעגל התחלואה. ירידה דרסטית בגיל החולים הבינוניים והקשים. המוות פוגש גם בבני 30 פלוס. זה המצב עכשיו. וישראל? אדישה ומכחישה.

 

החלטת הצמד נתניהו – גמזו על הצעדים המינוריים נגד מוקדי הקורונה בישראל, התקבלה במרד מעשי המוני כמעט בכל האזורים האדומים בוהקים. חוץ מזה גמזו בבידוד עם כל ראשי משרד הבריאות מהשר ומטה. מוזר שביבי חמק מכך, לא ברור איך.

 

מנהיגי החרדים הודיעו שהם מצפצפים אפילו על ההגבלות המינוריות שהוטלו ובמרכזים רבים בערים המסוכנות נערכו התקהלויות המוניות ללא תגובת המשטרה.

 

בימים הקרובים צפוי צה״ל להכניס מאות חיילים לעזור למשטרה במשימה הקשה לאכוף את ההגבלות. ואולם לכל ברור שאלה צעדים שהם פחות מכדור אספירין לפצוע שותת דם. זו לא הדרך להתמודד עם הדהירה המטורפת של כולנו אל התהום הפעורה. אלא שישראל איבדה לחלוטין את האמון בבנימין נתניהו העסוק במשפטו הפלילי מצד אחד ובנסיעת הרהב בשבוע הבא לוושינגטון כדי לעזור לטראמפ להיבחר לקדנציה שניה ולשפר לעצמו קצת את הדימוי הפנימי שמחוויר והולך מידי יום ביומו.

 

אתמול אושרו אתרי ההגבלות בישובים המסומנים אדום בוהק. ואלה המקומות שבהם יחול העוצר הליילי החל מהערב:

 

 

אתמול נרשם שיא חדש של נדבקי נגיף בישראל – 3392. המצב רק מחמיר. נתניהו איבד שליטה. ממשלתו כושלת ומכשילה. המוות משתולל. המצב מחמיר ואין מושיע. גמזו הודיע שהוא כאן כדי להישאר אבל מי בכלל מתייחס אליו? אחרי תרועת הפסטיבלים של הצמד הכושל נתניהו גמזו החלו הלחצים הקבועים של האינטרסנטים שלו לעיתים באיומים למרד וברמזים על פרידה פוליטית. נתניהו השתפן ולאט לאט מצטמקת לה בשעות האחרונות רשימת 40 הישובים המוגדרים אדום בוהק שעליהם תוכנן העוצר הליילי.

 

במהלך היום צפויה הצבעה אבל כרגיל זה לגמרי לא בטוח שהמהלך יביא לפתרון הבעיה. הנגיף ממשיך להשתולל ללא מעצורים, ניהול הקרב נגדו מזעזע והתוצאה היא מקום ראשון בעולם לישראל בקורונה. מביש.

 

כבר עתה ברור שערים כמו אילת, אשקלון ואחרות נמלטו מן העוצר הליילי ובסוף יישארו רק הפראיירים, החלשים ואלה המסכנים בלי מהופי לחץ על רה״מ הלחיץ כמו קפיץ במזרון ישן וחלוד.

 

הסגר הלילי שיוטל על ערים אדומות ממחר ב-19:00 בערב עד 05:00 בבוקר יכלול גם הגבלת התנועה של האזרחים עד 500 מטר מהבית למעט לשם הצטיידות במזון ויציאה לטיפולים רפואיים.

.

בתי עסק שיוגדרו לא חיוניים ייסגרו והלימודים – למעט בחינוך המיוחד ובגנים – לא יתקיימו. גורמי רפואה אומרים שזה מהלך סרק שלא יפתור שום בעיה. להיפך.  עם זאת אפשר שיווצר גורם התרעתי שיגרום לאזרחים לנקוט זהירות יתר שאולי תאפשר הימנעות מסגר בראש השנה החל בעוד שבועיים. נחכה ונראה.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן