מבזקים

מה עושים כשיש ריח של נבלה בבית?

ריח של נבלה בבית הוא לא רק אחד הריחות הנוראיים ביותר שיש, אלא גם סכנה תברואתית חמורה. הסיבה לכך היא שברוב המקרים הריח מעיד על קיומו של פגר – עכבר, חולדה, ולפעמים אפילו יונה או חתול. הגופה של בעל החיים מושכת אליה פרעושים, חיפושיות, זבובים, תולעים, רימות ועוד חרקים וטפילים שמפיצים חיידקים ועלולים לפגוע בבריאות של בני הבית.

בהתאם נדרשת פעולה מידית – פינוי הפגר.

 

למה לא כדאי לנסות לפנות פגר בכוחות עצמכם?

 

פינוי פגרים הוא פעולה שכדאי להפקיד בידיים מקצועיות. סיבה אחת היא שככל שהפגר במצב ריקבון מתקדם יותר, והריח חמור יותר, כך יש קושי גדול יותר לפנות אותו – וגם אם אתם מאמינים שתוכלו להתגבר על הגועל, ברגע האמת הקושי כמעט תמיד הרבה יותר גדול מהצפוי.

סיבה שנייה היא שפינוי הגופה ללא אמצעי הגנה חושף אתכם לכל אותם מזיקים וחיידקים שכבר הגיעו אל הפגר. עקב כך עלות הפינוי עלולה להיות מחלה לא נעימה ואפילו ממושכת.

סיבה שלישית היא שבכל מקרה כדאי במקביל לפינוי הנבלה לבצע גם חיטוי יסודי והדברה כנגד כל הרימות והתולעים ושאר החרקים שהגיעו בעקבות הפגר. את הפעולה הזו יכולים לבצע רק אנשי מקצוע מוסמכים.

 

לאן מפונה הפגר?

 

דגש נוסף כשנדרש פינוי פגר מהבית הוא המקום שאליו בעצם מועברת הגופה. חשוב לדעת שעל-פי החוק בישראל אסור להשליך נבלה סתם כך לאשפה, בגלל החשש מהפצת מחלות – עוד סיבה טובה להזמין מקצוענים שיפנו את הפגר למקומות המיועדים לכך.

האפשרויות העיקריות הן מטמנות מאושרות וגם משרפות. האופציה השנייה מתאימה למשל למקרה של פינוי חתול מת. בנסיבות מיוחדות אפשר להשתמש בפגר להאכלת טורפים או במכלי כילוי ייעודיים.

 

המקומות שבהם עלולים להימצא פגרים

 

האתגר הראשון של איש המקצוע שמגיע אליכם כדי לפנות את הנבלה הוא לאתר את המיקום המדויק שלה. הניסיון הוא קריטי, שכן בלעדיו פינוי פגרים עלול להימשך זמן רב, וכמובן שאף אחד לא רוצה לפגוע בתשתיות שונות בבית רק כדי לגלות שזהו לא המיקום של הנבלה.

בין המקומות הנפוצים שבהם עלולים להימצא פגרים: תעלות של מזגן (בעיקר עכברים שנוהגים להתחבא שם, אבל גם חתול עלול להילכד בתעלה ולמצוא את מותו), בתוך תקרת גבס או קיר גבס (עכברים, חולדות וכן גורי חתולים), עליות גג לאחר הדברת חולדות (מכרסמים ולפעמים יונים) ומרפסות שירות (לרוב יונים).

 

חיטוי הבית אחרי פינוי הפגר

 

אחרי כל פינוי חובה לבצע חיטוי. החיטוי כולל ריסוס יסודי עם חומרים בהתאם לסוג הפגר. כך למשל אחרי פינוי פגר יונה יש להשתמש בחומרים נגד קרציוני יונים (טפילים שמוכרים גם ככיני יונים). בנוסף תתבצע הדברה של רימות, תולעים, זבובים וכו’. חשוב מאוד לוודא שכל אזורי הבית עוברים את החיטוי, ולא רק הנקודה הספציפית שבה הייתה הנבלה. אם הריח הרע עדיין נשאר, יתבצע גם טיפול מתאים להעלמת המפגע הזה.

יש לכם ריח של נבלה? צריכים הדברה וחיטוי? פנו לחברת המדביר שמציל

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן