מבזקים

סכנת תביעה

רבים מאיתנו נוהגים לפקוד את בריכות השחייה במהלך חודשי הקיץ המהבילים של יולי-אוגוסט, לאור הבקשות החוזרות ונשנות של הילדים ללכת לבריכת השחייה. בריכות השחייה הן קרקע פורייה ללא מעט סכנות שעשויות לארוב לנו ולילדינו, על כן נציג לכם את חלקן.

 

טביעה

 

נכון, הסכנה המוחשית ביותר כאשר אנו עוסקים בבריכות שחייה היא כמובן, סכנת הטביעה. בין אם מדובר בבריכה ציבורית, פרטית או בריכה בצימר, האחריות ברובה היא על ההורים. נכון, בבריכות בבתי מלון ובבריכות הציבוריות ישנם מצילים, אך המציל צריך לפקוח עיניים על כלל המתרחצים ואילו אתם ההורים מגיעים עם מספר ילדים קטן יחסית ועל כן רצוי שתפקחו עיניים. חשוב להדגיש שכל בריכה חייבת בנוכחותו של מציל, מלבד, בריכת פעוטות שעומקה לא עולה על 65 ס”מ והיא מיועדת לילדים עד גיל 6. בנוסף חובת ההשגחה על ילדים עד גיל 6 מוטלת על ההורה או המבוגר האחראי שאיתו הילד הגיע, מלבד אם מדובר בשיעור שחייה, אז האחריות מוטלת כמובן על המורה. בכדי לתבוע מפעיל בריכה בגין מקרה טביעה על התובע להוכיח קשר ישיר בין טביעה לבין רשלנותם של מפעילי הבריכה, דהינו, להוכיח שבמקום היו יותר מתרחצים מהמותר או שלא נכח מציל מוסמך או שלא היו קיימים אמצעים להגשת עזרה ראשונה. את הדברים הללו יוכל עורך דין נזיקין מיומן, להוכיח מבלי להניד עפעף.

 

סכנות נוספות

 

ישנן סכנות נוספות העלולות להתרחש במהלך שהייה בבריכה. בבריכת השחייה כולנו נוהגים ללכת יחפים, מכאן הדרך לדריכה על זכוכית סוררת או כל חפץ חד אחר, היא קצרה, גם כאן עו”ד נזיקין, ידע להצביע על הקשר הישיר בין רשלנותם של מפעילי הבריכה לפציעת המבלה. סכנה נוספת שגבתה לא פעם חיי אדם, התחשמלות, לא מעט מקרים של התחשמלות אירעו בשנים האחרונות בסמוך לבריכות שחייה, אם זה כבל חשוף שנרטב או כל סיבה אחרת, בניגוד לסכנות האחרות שבהן יכולה להיות רשלנות תורמת על ידי המתרחצים עצמם, כאשר מדובר על סכנת התחשמלות בשטח הבריכה, האחריות היא כמעט תמיד תוטל בגין רשלנות של מפעילי הבריכה, שכן כל מקור חשמלי שנמצא בבריכה חייב להיות מוגן ובלתי נגיש לילדים או למתרחצים אחרים שעלולים לבוא איתו במגע כאשר הם רטובים. עוד סכנה האורבת לכולנו בבריכות השחייה היא הרעלת כלור, לרבים מאיתנו הכלור יגרום לצריבה בעיניים וליובש בעור, לא יותר מיזה, אך כמויות גדולות של כלור במי הבריכה עלולות להיות קטלניות ואף לגרום לבעיות במערכת הנשימה אצל ילדים, על כן, מחוייבים מפעילי הבריכה לנטר את מי הבריכה ולבדוק כמה פעמים ביום את רמת הכלור וכן גם לרשום זאת על שלט שיוצג למתרחצים. בנוסף לכל הסכנות שצויינו לעיל ישנה כמובן גם סכנת ההחלקה, לכן מפעילי הבריכה אחראים לשים פסים למניעת החלקה על הריצפה ולכתוב על שלטי אזהרה, שישנה סכנת החלקה.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן