מבזקים

החורף בדרך – איך אתם מתכוונים לחמם את הבית?

יש אנשים של קיץ ויש אנשים של חורף, יש אנשים של גלידה ויש אנשים של מרק חם, יש אנשים של סנדלים ויש אנשים של מעילים, אך כאשר מדובר בחורף ניתן למצוא שתי קבוצות עיקריות של אנשים: אלו שמאמינים במזגנים ואלו שמעריכים קמינים, ואם גם אתם רק מתחילים לפנטז על שוקו חם מול ריצוד הלהבה כאשר בחוץ השמיים אפורים וגשם משקה את הגינה, רק נותר להבין איזה תנור חימום נכון עבורכם, ופה אנו מציעים סקירה קצרה שתהפוך את החורף לנעים במיוחד.

 

תחושה עוצמה וחוויה

 

יש להבין שקמין הוא מעבר לאמצעי חימום יעיל, כי אין להפריד בין החוויה שתנור עצים מציע לבין האפקט הרצוי, ופה נציין שקמין הוא בין היתר אלמנט עיצובי שמייצר אינטראקציה ושמשרה תחושה נינוחה וביתית – תחושה מקרבת ומחבקת, וזאת כי יש משהו עוצמתי בלהבה שמלווה אותנו משחר ההיסטוריה, יש משהו נכון בחימום שמקורו באש ויש משהו מהפנט במראה של הלהבות שמייצרות מופע מסחרר, ועל כן כיום, גם בתים שלא ממהרים לוותר על המזגן זוכים ליהנות מאותה להבה מרשימה, וזאת בזכות קמינים שעובדים על חשמל – קמינים שאומנם לא מחממים אך שמייצרים באופן מלאכותי נראות מרהיבה.

 

פתרון טבעי והגיוני

 

מעבר ללהבה שמהווה מקור חימום טבעי, יש לציין שפתרון זה הגיוני במגוון נדבכים נוספים, ובשביל להסביר זאת ראשית נציין שחום נוטה לעלות כלפי מעלה, ועל כן זה רק הגיוני שמקור החימום יהיה צמוד לרצפה ולא יהיה תלוי גבוה על הקיר, כך שסך האוויר יתחמם בצורה כמה שיותר שווה. עוד נציין שלא פעם חלות בחורף הפסקות חשמל, אך כשמקור החימום מתבסס על קמין עצים אין צורך לחשוש. מה עוד? לעומת אמצעים אחרים שמייבשים את האוויר, הקמין מעניק אוויר נעים לנשימה (וכמובן נקי בזכות הארובה) ועוד נציין שכל עוד משתמשים בעצים יבשים ההסקה נחשבת ידידותית לסביבה, כך שמסייעים לתמוך במאזן אקולוגי חיובי. שנציין נקודה נוספת? בית אמור לשדר משפחתיות, אך בעידן כמו שלנו כשכל אחד שרוי במסך האישי, נחמד שקיים אלמנט שמושך את כולם לאותה נקודה.

 

עניין של העדפה

 

אז איך אתם מתכוונים לעבור את החורף? ובכן לצד הפן הבריאותי, האקולוגי והרומנטי, גם רצוי להתייחס לפן הפרקטי, ועל כן נמליץ להביט פנימה ולבחון מה נכון עבורכם נקודתית. שנרחיב? תבחנו האם קוסם לכם להעמיד לצד הבית מצבור של בולי עץ ובכל פעם מחדש להזין את הקמין, או שאתם מעדיפים ללחוץ על כפתור שיפעיל עבורכם את המערכת ואף שישלוט לבדו על הטמפרטורה הרצויה. ובכן בכול אופן טוב לדעת שעולם הקמינים מאוד נרחב, כך שקיים קמין עץ בנוי בתוך הקיר, קמין שפועל על גז, קמין פלט שמאפשר שליטה מרבית (גם דרך המכונית) וכדומה.

 

עבר וקידמה נפגשים באמצע לשיחה

 

מכאן שבין אם אתם אנשים של חורף או של קיץ, בדבר אחד ניתן להיות בטוחים, והוא שכיום העבר והקידמה מתחברים באמצע באופן גאוני – באופן שמאפשר ליהנות מתוצאות רומנטיות ובו זמנית משודרגות, כך שחורף חם ונעים בהחלט הולך להיות, השאלה היא מהי ההעדפה האישית שלכם.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן