יועז הנדל יטיס לכם את האינטרנט הישראלי

לזכות כחול לבן ולזכותו של יועז הנדל ייאמר שהאיש מזיז בחודשים ספורים מה שקודמיו במשרד התקשורת לא עשו במשך שנים רבות.

 

בפועל, בגלל ההטבות מרחיקות הלכת ועצימת העין המתמשכת כלפי בזק כל עוד היתה אצל הנאשם אלוביץ׳ הפכה ישראל למדינה המפגרת ביותר בעולם במתקדם מבחינת מהירות הגלישה באינטרנט. ממש בושה וחרפה. הבעיה מחריפה מאוד עתה כשמיליונים תקועים בביתם והאינטרנט זוחל להם ורצוף תקלות כל אימת שמתרבים המשתמשים הבייתיים.

 

על רקע זה וההכרזה על כך שכל ארבעת האייפונים החדשים שיוצאים לשוק בימים אלה הם בעלי יכולת להטיס נתוני גלישה בטכניקת G5, יש מקום לברך על ההודעה היוצאת עתה ממשרד התקשורת.

 

.

‏משנים את כללי המשחק- מהיום כל יישוב יוכל להקים רשת אינטרנט אולטרה מהיר (סיבים) משלו

משרד התקשורת יוצא במדיניות חדשה שתגשר על הפערים בין פריפריה למרכז ותאפשר ליישובים קטנים ומרוחקים להתחבר לתשתיות אינטרנט אולטרה מהיר כבר עכשיו

השינוי במדיניות יוביל להסרת חסמים ומאפשר לשחקנים קטנים (לוקאלים) להכנס לשוק התקשורת ולהציע את שירותיהם בפרישת תשתית אינטרנט אולטרה מהיר

המהלך יאפשר פריסה באופן מיידי של תשתיות אינטרנט בפס רחב בכל יישוב קטן שירצה בכך,
ללא צורך להמתין לפרישה של החברות הגדולות
בכך תתאפשר חדירה קלה לשוק לשחקנים חדשים קטנים ולתושבים במקומות מרוחקים יווצרו יותר אפשרויות, דבר שיבטיח שיפור ברמת השירות וברמת המחיר

מדברי שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל: ״הרפורמה תאפשר לספק לבתים רבים ברחבי הארץ את השירות המתקדם, המהיר והטוב ביותר ובזמן קצר. יישובי הגבולות והמרחב הכפרי יוכלו להנות כבר עכשיו מאינטרנט אולטרה מהיר ולא להאלץ להמתין עשור. לאורך שנים שוק תשתיות התקשורת רוכז על ידי מפעילות גדולות, המהלך שנכנס לתוקפו היום יכניס תחרות בריאה ויאפשר כניסת שחקנים חדשים לתחום. בימים אלה בהם גוברת ההבנה והכרה בחשיבותן של תשתיות התקשורת, עלינו לפעול ביצירתיות וגמישות להסרת חסמים באופן שיאפשר להאיץ פרישת תשתיות אינטרנט מהיר בכל נקודה בארץ".

מדברי מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן חורין: "המדיניות החדשה אותה הוביל המשרד, תביא את בשורת האינטרנט האולטרה מהיר לכל מקום בארץ מוקדם מהצפוי. המהלך מאפשר הזדמנות אמיתית לגשר על זמן ומרחב, באופן שישובים מרוחקים עם כדאיות כלכלית נמוכה שלא נמצאים בסדר עדיפויות גבוה בתוכנית הפרישה של החברות הגדולות, יוכלו לנצל את המהלך, ולחבור לספקי שירות לוקאלים ולפרוש תשתית אינטרנט מהיר, בכל מקום בארץ ולהנות מהצמיחה ומהפירות הכלכליים והחברתיים שטכנולוגיה זו מאפשרת תוך זמן קצר".

=
משרד התקשורת מפרסם היום החלטה לשינוי במדיניות הרישוי, מפעילים חדשים המבקשים לספק שירות תשתית גישה לאינטרנט מהיר בפס רחב. מהות השינוי, הינה צמצום החסמים העומדים בפני חברות קטנות שברצונן לספק שירות זה, באופן שיפתח תחום חדש לחלוטין לתחרות בשוק התקשורת – פרישה "מקומית" של טכנולוגיה מתקדמת ויאיץ באופן משמעותי את פרישת התשתיות המתקדמות ביישובים קטנים, באזורי פריפרייה, אזורים כפריים ואזורים המאופיינים בבנייה נמוכה אשר לא התחברו לתשתית אינטרנט אולטרה מהיר עד כה.

בתקופה זו, בה הנגישות לתשתית אינטרנט מהיר הופכת לחיונית יותר ויותר בשל הצורך הגדל לקבלת שירותי תקשורת מתקדמים על גביה, במטרה לאפשר עבודה מהבית, לימוד מהבית ועוד. מדיניות המשרד החדשה מאפשרת לחברות שיעמדו בתנאי הרישיון לספק את השירותים באמצעות כלים טכנולוגיים מגוונים: סיבים אופטיים, גלים מילימטריים ועוד, מבלי להבחין בין האמצעים השונים לכך.

ביישום רפורמה זו, המשרד שואף להגדיל את התחרות ולהאיץ את פרישת התשתיות באזורים בהם הכדאיות הכלכלית לפרישה אינה משמעותית כמו בערים גדולות ובבניינים רבי קומות.

המדיניות החדשה מאפשרת תשתית פס רחב גם באמצעות רישיון מיוחד, ולא רק באמצעות רישיון כללי כפי שהיה נהוג בעבר. במסגרת הרישיון המיוחד, בהתאם למדיניות החדשה, ינתנו השירותים לעד 8,000 משקי בית ו- 800 מנויים עסקיים.

 

 

כמו כן, תנתן הקלה באגרות ותוקטן הערבות הבנקאית- כיום הדרישות לקבלת רישיון אחוד מותאמות להקף פעילות רחב ולמגוון גדול של שירותים באופן שיוצר חסם כניסה משמעותי לספקי שירותי תקשורת קטנים ובינוניים המבקשים להתחיל אם פעילותם באופן מצומצם, התיקון המוצע יאפשר למבקש הרישיון להציג הון עצמי של מיליון שקלים וערבות בנקאית של 100,000 ₪ שתינתן בעד הרישיון.

תנאים אלה יצמצמו באופן משמעותי את החסמים העומדים בפני חברות ויעודדו כניסה של שחקנים ומשקיעים חדשים לתחום.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי MerkaziTV

 

שיתוף:
מאמר קודםנעצר לאחר שהעלה סירטון לטיק טוק מוזר
המאמר הבאעצמאים שסגרו את עסקם יורשו למשוך כספים מהחיסכון הפנסיוני
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.