מבזקים

תרופות סבתא

תרופות סבתא הוא כינוי שניתן למגוון רחב של אמצעים המאפשרים לאדם העושה בהם שימוש לשפר את ההרגשה ואת הבריאות שלו. המאפיין העיקרי של תרופות סבתא, הינו העובדה שמדובר בתכשירים ובאמצעים, שהם לאו דווקא פרמצבטיים או כאלה שיוצרו על ידי מפעל תרופות כימיות כל שהוא. עד לא מכבר, השימוש בביטוי הזה היה סוג של הקנטה, שהעידה יותר מכל על העדר האמון של מי שהשתמש בביטוי בטיפולים ותרופות בלתי קונבנציונאליים. נכון להיום, התפיסה וההבנה של המושג השתנתה מאד. מהן בעצם תרופות סבתא, ומה היתרונות שלהן על פני תרופות ותכשירים כימיים למיניהם? מה התפקיד של נטורופתיה בשמירה על הבריאות של המטופל ובהעצמה שלה? איך יכול נטורופת מומחה לשפר את הבריאות של המטופל באמצעים טבעיים? כדאי לקרוא – כל התשובות בהמשך המאמר.

 

תרופות סבתא והמשמעות שלהן

 

תרופות סבתא הוא השם שניתן, כאמור, למגוון רחב של תכשירים ביתיים או תרופות טבעיות, אשר הסבתות הזקנות של פעם היו משתמשות בהם לטיפול בחוליים או לשיפור ההרגשה אצל אנשים בריאים. בדרך כלל התרופות הללו התבססו על שימוש בצמחי מרפא למיניהם או בסוגים שונים של מזונות, שאמורים להשיג תוצאה ספציפית. הסבתות היו בעבר והן גם היום הראשונות לתפוס ולהבין את הקשר בין אכילת ירקות לבריאות כללית מצד אחד, ובין אכילה עודפת של סוכרים או שומנים למחלות פיזיולוגיות שונות מצד שני. בנוסף, תרופות סבתא הן תכשירים תוצרת בית שנשים או גברים המכירים את הנושא, רקחו באופן עצמאי בבית שלהם. נטורופתיה עושה שימוש נרחב בתרופות מהסוג הזה ומייחסת חשיבות רבה לתזונה בדרך להחלמה ממחלות מצד אחד ולהגברת הבריאות והחיסון הטבעי מפניהן מצד שני.

 

היתרונות של תרופות סבתא

 

אין חולק על כך שהתרופות הכימיות החדשניות, מסייעות מאד למטופלים במגוון רחב של מצבים. עם זאת, חשוב גם לדעת שלתרופות הקונבנציונליות, המבוססות על כימיקלים, יש גם השפעות נלוות שלא תמיד אפשר להבין או לצפות אותן. בנוסף, אחד המאפיינים של תרופות קונבנציונליות הוא העובדה שהמינון של התרופות הללו נמצא בעלייה מתמדת. אחרי שהגוף הסתגל והתרגל אליהן. גם תרופות שלא נחשבות ממכרות, גורמות לגוף נזקים עקיפים נוסף על התועלת הישירה והברורה בשימוש בהן ובמקביל אליה. מנגד, תרופות סבתא מסייעות לא אחת, אם הן הוכנו בצורה נכונה ואם השימוש בהן נכון. אבל היתרון הגדול של תרופות מהסוג האמור, טמון בעובדה שהן לא מותירות תופעות לוואי וגם לא מתקיים בהן היסוד של ההתמכרות או העלייה המתמדת במינון. תכנון נכון של הטיפולים ושימוש נכון בתרופות סבתא, יכול לשפר במידה ניכרת את מצבו הרפואי של המטופל, מבלי להסתכן בתופעות לוואי.

 

נטורופתיה, שמירה על הבריאות והעצמה שלה

 

נטורופתיה, כשמה כן היא, מסתייעת באמצעים השונים שהטבע מספק לנו, במטרה לשפר את המצב של המטופל ולחזק את החיסון הטבעי שלו מפני מחלות שונות. התרופה האמיתית, כך גורסים המאמינים בשיטת הטיפול הזאת, היא שמירה על תזונה נכונה. תזונה כאמור לעיל מותאמת באופן אישי למטופל ולוקחת בחשבון את האיזון הנכון בין הצרכים הנובעים מהמבנה הפיזיולוגי שלו, לבין הצרכים הנובעים ממצבו כפי שהוא משתקף בבדיקות דם יזומות ובבדיקות אחרות. בנוסף, נטורופת חייב להתחשב גם בהעדפות הספציפיות של המטופל. ההעדפות נוגעות הן לטעמים הספציפיים שאותם הוא מעדיף ווהן לסוגי המזון שהוא מעדיף, או לחילופין מעוניין להימנע מהם. אם יש לך עניין להרחיב את הידיעות שלך בנושא, אנחנו כאן בשבילך. כדאי ליצור קשר כבר כעת באמצעות האתר והנציגים של מיכל כדורי, נטורופתית מומחית, יחזרו אלים בהקדם. הם יעמדו לרשותך בעצה ובהכוונה לשמירה על בריאות תקינה ואיתנה

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן