מבזקים

שדולת חדשנות והייטק נחנכה בכנסת

8003A777-D759-4DD2-ACBF-D5AD0AF697FA

שדולת ההייטק והחדשנות הושקה הבוקר בכנסת ישראל בראשותו של חה״כ עידן רול ובמעמד שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי, מנכ״לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות IATI, עו״ד קרין מאיר רובינשטין, חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית ובכירים בתעשיית ההייטק.

.
השדולה הוקמה במטרה לעזור לתעשיית ההייטק בישראל להמשיך ולצמוח, ולהוות קטר הצמיחה ליציאה של המשק ממשבר הקורונה. עיקר המטרות של השדולה הינן עזרה לעסקים בתחום בהפחתת בירוקרטיה, עידוד השקעות זרות ומקומיות, מניעת בריחת מוחות והחזרת בכירים בתחום ארצה, וכמובן עידוד אחריות חברתית של התעשייה, ועזרה שלה לאוכלוסיות מוחלשות להשתלב בה.

.
במסגרת אירוע השקת שדולת ההייטק והחדשנות, הנחתה קרין מאיר רובינשטין פאנל בכירים מעולם ההייטק שדן בנושא ״תעשיית ההייטק למען החברה הישראלית״, בהשתתפותם של נטלי קרמר, מנכ״לית AT&T ישראל, פרופ׳ זיאד חנא, מנכ״ל מרכזי המחקר והפיתוח של קיידנס ישראל, רונית לבבי, דירקטורית במרכז המחקר והפיתוח של גוגל ישראל, יפתח יופה, סמנכ״ל משאבי אנוש בצ׳ק פוינט ובכירים נוספים מתעשיית ההייטק.

.
ח״כ רול אמר בהשקה: ״ההייטק הוא קטר הצמיחה של המשק והוא גם זה שימשוך את המשק הישראלי אל מחוץ למשבר הקורונה. ישראל נחשבת לסטרטאפ ניישן, אבל יש המון לעשות על מנת להפוך להייטק ניישן – מעצמת הייטק. לצד סטרט אפים שעושים אקזיטים מרשימים, חשוב לעודד חברות לצמוח ולהתפתח בארץ ולהשאיר את מרכז הפעילות כאן. מעבר למשרות הרבות שזה מייצר, כל חברה כזו היא מיקרוקוסמוס כלכלי המספק פרנסה גם לעובדים שאינם מהתעשייה, לחברות ניקיון, אבטחה, הסעדה וכן הלאה. בנוסף חשוב גם להשתמש בכוחה של התעשייה הזו לסייע לדור האבוד שנוצר מהקורונה לצאת מהמשבר, ולצמצם פערים בין הפריפריה הגאוגרפית והכלכלית למרכז התעשייה״.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן