מבזקים

מדוע לטווח הארוך, קידום אתרים אורגני יותר יעיל מקידום ממומן?

Searching browsing data information network concept. Businessman

הקידום בגוגל מתחלק לשני סוגים עיקריים – קידום אורגני וקידום ממומן. קידום אורגני מתייחס לקידום בתוצאות הטבעיות, שעבורן לא משלמים לגוגל. לעומת זאת, קידום ממומן מתייחס לתוצאות החיפוש הראשונות, שלידן רשום שהן מודעה, ועליהן גוגל גובה תשלום מכל מפרסם.

 

לכל צורה של קידום אתרים יש את היתרונות והחסרונות היחסיים שלה, אך באופן כללי ניתן לומר שלטווח הארוך – קידום אורגני הוא יעיל ואפקטיבי יותר מהקידום הממומן. יש לכך כמה סיבות, שבהן ננסה לגעת במאמר זה.

 

הגדלה של נפח הכניסות לאתר

המטרה של כל קמפיין של קידום אתרים היא להגדיל את נפח הכניסות לאתר דרך מנועי החיפוש. כאשר מפרסמים מודעה בגוגל, לטווח קצר ניתן יהיה לראות גידול חד בכמות הכניסות לאתר, אך תופעה זו תימשך רק כל עוד הקמפיין נמצא באוויר. ברגע שהקמפיין הממומן ירד מהאוויר – כמות הכניסות תקטן בחזרה למימדים השגרתיים של האתר.

לעומת זאת, קידום אורגני נשאר פעיל כל הזמן. מרגע שהאתר עולה ומתקדם בתוצאות הדירוג, קיימת עלייה מתמדת בנפח הכניסות לאתר (כל עוד מדובר בביטוי שיש לו נפח חיפוש חודשי מספק). התוצאות האורגניות נשארות יציבות למדי, כל עוד תהליך הקידום האורגני נמשך, ולכן הגידול בנפח הכניסות יכול להישאר יציב גם כן.

בנוסף לכך, מחקרים רבים בתחום השיווק הדיגיטלי מראים כי גולשים רבים מאוד מתייחסים בעיקר לתוצאות הטבעיות של החיפוש, ולא לתוצאות הממומנות. מכיוון שהם יודעים כי התוצאות הראשונות הן למעשה מודעה, הם מדלגים על החלק הזה של תוצאות החיפוש ומחפשים את התוצאה הראשונה האורגנית.

 

השקעה תקציבית מאוזנת יותר

גם מבחינת מחיר קידום אתרים, קמפיין ממומן בביטויים תחרותיים יכול להיות יקר מאוד. קמפיין ממומן, שעולה לפרק זמן קצוב, יכול לעלות אלפי שקלים, כדי להשיג תוצאות שיהיה להן ערך אמתי. לעומת זאת, התקציב הנדרש לקידום אורגני הוא בדרך כלל נמוך יותר. אמנם מדובר בתקציב שיש להשקיע אותו בכל חודש למשך תקופה אורכה למדי, אך מבחינת היעילות של הקמפיין לעומת הקמפיין הממומן – מדובר בהוצאה מצטברת נמוכה יותר.

 

כניסות איכותיות יותר

כאשר מעלים מודעה ממומנת לגוגל, רבות מהכניסות לאתר הן כלל לא רלוונטיות. ראשית, יש לא מעט לחיצות על הקישור שבמודעה על ידי בוטים שונים. בנוסף לכך, המודעה חשפה לכך שגורמים מתחרים ילחצו עליה ולמעשה יגרמו להוצאה תקציבית מיותרת למפרסמים. לעומת זאת, הכניסות מתוצאות החיפוש האורגניות הן בדרך כלל ממוקדות יותר ובאות מגולשים אמתיים שמתעניינים בתוכן של האתר המקודם.

מכיוון שהכניסות לאתר מהתוצאות האורגניות הן איכותיות יותר, יש בהן יותר ערך למפרסמים. מדובר בגולשים שהפוטנציאל שלהם להשאיר פרטי קשר באתר, לבצע רכישה או ליצור קשר עם החברה שעומדת מאחורי האתר הוא גבוה בהרבה.

 

לסיכום

קידום ממומן הוא בהחלט כלי יעיל, בייחוד כאשר הוא נועד לקדם מבצע חדש, מוצר חדש או להשלים פעולה שיווקית נוספת. אך לטווח ארוך, הקידום האורגני הוא יציב יותר, יעיל יותר ויביא כניסות איכותיות ורלוונטיות יותר. לכן, כדאי לשלב את שני סוגי הקידום בכל קמפיין שיווקי, ולא להזניח את השקעת המשאבים הדרושים בביצוע הקידום האורגני.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן