מבזקים

נתניהו בפאניקה: הכנסת התפזרה – הבחירות ב-23 במרץ

A6A89BB6-2D47-46CF-86C3-CA8A22D412A9

הכנסת התפזרה הלילה בחצות באופן אוטומטי בשל אי אישור התקציב. נתניהו מואשם ברוב גדול בכל הסקרים שהתפרסמו אמש באחריות למצב.

 

עם זאת, בקונסטלציה מסויימת הוא יוכל אולי לנצח שוב בבחירות הבאות או לפחות לייצר גוש חוסם כזה שבלעדיו לא ניתן יהיה להקים קואליציה חדשה.

 

הממשלה הקיימת היא מהיום ממשלת מעבר. נתניהו לא יוכל לפטר שרים אך באישור הכנסת יוכל להוסיף שרים כאוות נפשו.

.

נתניהו פתח מייד בקמפיין שכלל האשמות ושקרים. בסקרים הליכוד בראשותו יישאר המפלגה הגדולה עם כ-28 מנדטים, לפני גדעון סער עם כ-20 מנדטים.

.

בני גנץ שלל בחריפות את הקמפיין השיקרי שנתניהו החל בו אמש וכתב:

״יותר שקרים ממילים. ‏נתניהו מוציא אותנו לבחירות רק כדי שהוא לא יכנס לבית משפט – כל גרסה אחרת, היא או טריק, או שטיק”.

.

בכחול לבן מסרו: “נאשם בפלילים עם שלושה כתבי אישום גורר את המדינה לארבע מערכות בחירות. אם לא היה משפט, היה תקציב ולא היו בחירות”.

.

יושב ראש הכנסת יריב לוין מחנפניו הלקקנים של נתניהו הכריז בדברי סיום בישיבת המליאה לפיזור הכנסת ה-23:

*

 

“בשעה 00:00 תם המנדט, ומשלא אושר תקציב המדינה לשנת 2020, אני מכריז על התפזרות הכנסת ה-23. אנו מצויים בתקופה מורכבת ומרובת אתגרים, ועם זאת גם מרובת מחלוקות. המחלוקות הקיימות בציבור, מצאו את ביטוין באופן טבעי גם כאן בבניין הזה.

.

אנו יוצאים למערכת בחירות לא פשוטה, אני קורא מכאן לכל אחת ואחד מאיתנו, וכל אחת ואחד מאזרחי ישראל – להימנע מלהחריף את המתחים ולעשות ככל שניתן כדי שמערכת הבחירות תתנהל ותסתיים באופן מסודר וללא גילויי אלימות.

.

אני מודה לכלל חברות וחברי הכנסת, הנהלת הכנסת ועובדי הכנסת על המאמץ הגדול לקיים שגרה פרלמנטרית בתנאים מסובכים של תקופה מאתגרת זו”.

.

על פי המסתמן היום, אם רון חולדאי אכן יקים מפלגה הוא יוכל לזכות בכ-6 מנדטים, רובם משיירי העבודה שקרסה, קצת מכחול לבן והרבה מלפיד. גנץ בקושי עובר את אחוז החסימה. ספק אם אשכנזי ימשיך. ניסנקורן ושני ח״כים או שלושה מכיול לבן המתפרקת יחפשו בית חדש כשהאופציות הקיימות הן ראש העיר תל אביב או לפיד.

.

משה (בוגי) יעלון, ‘יש עתיד – תל”ם’:

״מערכת בחירות רביעית בשנתיים, רק בגלל הסתבכות בפלילים של איש אחד, שמקריב את צרכי המדינה ואזרחיה, כדי להמלט מספסל הנאשמים. כל מי שנתן ועלול לתת לו חסינות, אינו ראוי לשרת את אזרחי ישראל. שנעשה ונצליח, למען המדינה ואזרחיה. מאתחלים את ישראל מחדש.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן