מבזקים

עופר שלח נפרד מלפיד ומקים מפלגה

CE2ABE8B-C049-4F7D-A9C4-CEAF525CC1BC

עופר שלח היה משך שנים הטיש המרכזי בעורפו של יאיר לפיד. עד שמרד ויצא בקריאה לקיים פריימריז לראשות יש עתיד. קריאת התגר הסתיימה בקול ענות חלושה. לשלח אין חיילים ובעצם אין לו צבא. הוא בחור דעתן וחרוץ אבל כפוליטיקאי הוא חלשלוש.

הפרידה מלפיד היתה בלתי נמנעת והיום הודיע על כך שלח. הוא יודע שאצל לפיד הוא יכול לשכוח מקדנציה נוספת בכנסת. שלח הודיע על הקמת מפלגה חדשה עם ההוא שעומד בראש ארגון הקרוי, ארגון העצמאים. רועי כהן הוא דווקא בחור כריזמתי, רהוט שיכול להביא קולות אבל לא מספיק קולות כדי שהשניים יעברו את אחוז החסימה. לכן, אם יקומו לבדם ביכוייהם בלתי קיימים. שלח הודיע שיתפטר מהכנסת בימים הקרובים. בהצהרה לתקשורת אמר שלח כי “נתניהו חייב ללכת. אני וחבריי נהיה חברים בכל ממשלה שתביא לקץ שלטונו ולא נהיה חלק מכל ממשלה שהוא בראשה. בימים הקרובים נציג נשים ושותפים נוספים שיצטרפו לרשימה”.

.

שלח הוסיף: “דרשתי מיאיר לפיד בחירות לראשות יש עתיד אך הוא סירב ומתמיד בסירובו. בשל כך אני נאלץ לעזוב את יש עתיד. הסירוב לשנות נושא בתוכו את זרעי הכישלון. אני מאמין בפתרונות כלכליים-חברתיים חדשים. אני מאמין בצורך הקיומי לסיים את השליטה על עם אחר”.

.

שלח: “תמו ימי הפסילה של ציבורים שלמים כמו חרדים וערבים. הציבור החרדי הוא שותף. הציבור הערבי חי בתוכנו. יש בינינו חילוקי דעות קשים על זהות המדינה אך הוא שותף. קולו לגיטימי וקולו יישמע”.

.

כהן אמר בהצהרה כי “הכול כאן מושתת על שיקולים פוליטיים ושיקולים צרים אחרים. הייתי בשטח וראיתי איך אנשים נשברים. הסגר הכללי הוא תולדה של הפקרות הממשלה. והכי גרוע – לאף אחד בממשלה לא אכפת”.

.

שלח במגעים גם עם שר המשפטים אבי ניסנקורן וראש עיריית תל אביב רון חולדאי על ריצה משותפת. רשימה כזו יכולה להגיע למספר מנדטים דו ספרתי ולרכז את פליטי העבודה וכאלה שנמאס להם מקשקושי הסרק של יאיר לפיד.

.

יו”ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, איחל לשלח הצלחה בהמשך דרכו. לפיד כתב בטוויטר כי הוא “מודה לו על שיתוף הפעולה בתשע השנים האחרונות”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן