פיקוח מתועד ימנע שחיתויות בקלפיות בבחירות הקרובות

מפקחים עם מצלמות בכל הקלפיות בארץ יתעדו אירועים חריגים ואת כל הליך ספירת הקולות, נחסמה האפשרות לפיצול ימי הבחירות או לקבלת פתקי הצבעה לאחר יום הבחירות ונגנז הרעיון לאפשר הצבעות באמצעות קלפיות ניידות.

.

נשיאות ועדת הבחירות המרכזית קובעת לקראת הבחירות ב-23 במרץ החמרה בפיקוח על הנעשה בקלפיות ובהליך ספירת הקולות במטרה לסכל רמאויות במגזרים המועדים.

 

נקבע כי:

1. יוצב מפקח עם מצלמה איכותית ומאובטחת בכל קלפי, כ-13000 קלפיות, לאורך כל היום. המפקח יתעד אירועים חריגים במהלך יום הבחירות וכן את כל הליך ספירת הקולות.

.

2. סריקת פרוטוקולים מלאים בתוך 48 שעות מסיום הבחירות. ועדת הבחירות וגם בג"צ במערכת הבחירות האחרונה לא נתנו סריקה מלאה הכוללת את דף תיעוד האירועים בקלפי וגם נתנו את הפרוטוקולים אחרי זמן ממושך יותר שמנע מהמפלגות לבצע בדיקות והצלבות. מעכשיו זה ישתנה כאמור.

.

3. בשום אופן לא תהיה קלפי ניידת, גם לא בבתי אבות וגם לא למבודדי וחולי קורונה.

.

4. בשום אופן לא יהיה שינוי בלוחות הזמנים של ההצבעה, לא יפוצלו ימי ההצבעה ולא יתקבלו קלפיות לאחר תום יום הבחירות כמו שרצו מראש לגבי קלפיות חו"ל.

*

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאיומי נתניהו לא הפחידו את גנץ: בוטלה השבתת כיתות ה׳-י׳
המאמר הבאהשקל בשיא מול הדולר מאז המאה הקודמת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.