מבזקים

בשל הסנקציות הקוריאנים אינם יכולים לשלם לאיראנים

1305831E-0D87-44D1-BB26-4F68AFBB3C43

שעות לאחר ההכרזה האיראנית על תפיסת המכלית הדרום קוריאנית, כתגובה על כך שקוריאה הקפיאה שבעה מיליארד דולר בחשבונות בנק במדינה השייכים לאיראן, ונסיעתו הבהולה של נציג משרד החוץ הקוריאני, הודיעה קוריאה כי היא שולחת אוניות מלחמה למפרץ הפרסי.

.

קוריאה הודיעה לאחר תפיסת המכלית על ידי איראן, כי צוות משימה, הכולל אוניית מלחמה, סירות סיור מהירות, מסוק וצוות לוחמי קומנדו, יפעל באזור הפרסי במשימות נגד-פיראטיות ועל מנת לשמור על חופש השיט של אוניות הסוחר של דרום-קוריאה.

דרום-קוריאה במקביל מנסה לפעול דיפלומטית לשחרור המכלית, שהואשמה על ידי איראן, כי היא חרגה מנהלי שמירת איכות הסביבה וגרמה לזיהום ים.

.

לא יפתיע הדבר, אם יתגלה כי נציג משרד החוץ הקוריאני טס לאיראן יחד עם מזוודות כסף, שנועדו לרצות את השלטון האיראני.

.

בינתיים חולפים ימי שלטונו של הנשיא טראמפ ואיתם הסבירות, כי טראמפ ייחל במהלכים מלחמתיים כנגד איראן.

.

 

קודם דיווחנו: כשטראמפ מכין את ארצות הברית למלחמה מול איראן בימים הבודדים שעוד נותרו לסיום שלטונו, ממשיכות להתלהט רוחות המלחמה במפרץ הפרסי. איראן עצרה במפרץ הפרסי אונייה קוריאנית, בטענה שגרמה לזיהום מי הים.

.

חיל הים של משמרות המהפכה של איראן עצר אתמול (4/1) במפרץ הפרסי את המכלית Hankuk Chemi, הנושאת מטען של 7200 טון אתנול, בטענה שגרמה לזיהום מי הים במצרי הורמוז וחרגה מהנהלים הבינלאומיים של שמירת הסביבה.

.

המכלית, הנושאת דגל דרום-קוריאני, הועברה על ידי משמרות המהפכה לנמל איראני.

.

כהמשך לפעילות חיל הים של משמרות המהפכה, מסר דובר משרד החוץ האיראני, כי פקיד רם-דרג ממשרד החוץ הדרום-קוריאני צפוי להגיע בימים הקרובים לטהרן, על מנת לדון בהקפאת כספים בחשבונות איראניים שהופקדו בבנקים בדרום-קוריאה בדצמבר האחרון.

.

הקפאת הכספים האיראניים, סך כשבעה מיליארד דולר, באה בעקבות דרישת הסנקציות של ארצות הברית על חשבונות בנק איראניים. כסף זה היה מיועד, על פי דובר משרד החוץ, לרכישת חיסוני קורונה לתושבי איראן, וההקפאה הדרום-קוריאנית מונעת לדבריו את חיסונם של אזרחי איראן.

.

דובר משרד החוץ מסר, כי הוא מקווה שבעקבות הגעתו של נציג משרד החוץ הדרום קוריאני, יבואו הדברים על מקומם.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן