מבזקים

גנץ בלם ניסיון של נתניהו להפסיק דיון צבאי בעת קיומו

55180A78-7332-4590-87E1-AE4026A50D63

אפשר לומר הרבה דברים על בני גנץ אבל אי אפשר לומר שבלעדיו ישראל היתה נראית היום אחרת לגמרי. גנץ הצליח בקדנציה הקצרה של הממשלה הנוכחית למנוע ארדואניזציה מוחלטת של המדינה. זו השאיפה של נתניהו, לשם הוא חותר וכיוון ששותפיו הקואליציוניים האחרים מאפשרים לו השתוללות חסרת מעצורים והתעללות בדמוקרטיה – גנץ הוא הבלם היחיד שעוד מעכב תהליכים הרסניים לחברה הישראלית.

 

היום הודיע משרד הביטחון כדלקמן: *גנץ בלם את נתניהו מהתערבות ישירה מול גורמי צה”ל בישיבת המנהל האזרחי שנערכה הבוקר: “לא אאפשר התערבות של ראש הממשלה בעבודת הצבא והמנהל האזרחי”*
.
בעקבות ניסיון התערבות חריג של ראש הממשלה מול גורמי צה״ל לנושא שבסמכותו הבלעדית של שר הביטחון, גנץ הנחה את מערכת הביטחון והמנהל האזרחי להתנהל אך ורק בצינורות המקובלים.

.
היום בבוקר, עם תחילת ישיבת המנהל האזרחי שדנה באישור בנייה פלסטינית, יצרו גורמים מלשכת ראש הממשלה קשר ישיר עם נציגי המנהל האזרחי וביקשו לעצור את הדיון בעיצומו.
גורמי הצבא פעלו בנוהל המקובל ועידכנו את לשכת שר הביטחון שהנחה אותם להמשיך בישיבה.
.
*שר הביטחון גנץ:* “לא אאפשר עקיפת סמכויות על ידי לשכת ראש הממשלה. פעילות הוועדה היא בסמכות שר הביטחון, יש נהלי עבודה, כינוס הישיבה הוחלט כבר בשבוע שעבר ואין כל צורך לפגוע בתהליך התקין במהלך מימושו. אם ראש הממשלה רוצה להעלות השגות- הוא יודע את המספר שלי”.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן