ביידן הושבע – טראמפ מאיים ״לחזור בדרך כלשהי״

דקות לפני שעזב את הבית הלבן חתם טראמפ על עיסקת הנשק עם האמירויות של מכירת 50 מטוסי חמקן וכן מטוסים מתקדמים ללא טייס. אחר כך טס לטקס פרידה בבסיס צבאי שבו הבטיח לחזור ״בדרך זו או אחרת״.

 

ההסכם יעבור עתה מחשבה מחודשת בממשל החדש וכן בשני בתי הקונגרס הנצונים לרוב דמוקרטי.

 

הנשיא ביידן הושבע מאוחר יותר בגבעת הקפיטול בטקס מרגש במיוחד שאורגן באופן מופתי. הטקס שודר בכל העולם והשיב במידה רבה את הכבוד וההדר שיש לאמריקנים בעולם. ג׳וזף ביידן הושבע ועימו סגניתו קאמלה האריס הכריזמטית.

 

וכך אמר הנשיא ביידן בנאום ההכתרה שלו:

"במשך הדורות אמריקה חוותה אתגרים ויכלה להם. היום אנו חוגגים את הצלחתו לא של מועמד, אלא של המדוקרטיה. רצון הציבור נשמע. למדנו שהדמוקרטיה שברירית. בשעה זו דמוקרטיה ניצחה. בהיכל זה לפני מספר ימים האלימות ניסתה להרוס את היסודות, אנו מתאחדים כאומה מאוחדת על מנת לבצע את העברת השלטון כפי שעשינו במשך מאות שנים. אנו מסתכלים על העתיד.

.

"יש הרבה מה לתקן, ולרפא, ולהשיג. מעט אנשים בהיסטוריה של האומה היו במצב יותר קשה מתקופה זו. נגיף של פעם במאה שנה והוא לקח כמות מתים כמו שאיבדה אמריקה בכל מלחמת העולם השנייה. מיליוני עבודות נעלמו. כעת יש גם עלייה של קיצוניות פוליטית ועלינו להילחם בה. המלחמה על נשמתה של אמריקה דורשת הרבה יותר ממילים, היא דורשת אחדות.

.

"אנו עומדים בפני מתקפה על הדמוקרטיה ועל האמת, נגיף קטלני, גזענות, משבר אקלים, כל אחד מאלה היה מספיק להיות אתגר לבד. אך העובדה היא שאנו עומדים בפני כולם ביחד. כעת אנו במבחן. אני מבטיח שכולנו נישפט על ידי הדרך בה התמודדנו עם האתגרים. האם נתמודד עם שעה קשה זו? אני מאמין שנעשה זאת. וכשזה יקרה נכתוב את הפרק הגדול הבא בסיפור האמריקני".

.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודם10 מיכליות נפט איראניות נעצרו בדרכן לסוריה
המאמר הבאטראמפ השאיר את אמריקה מרוסקת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.