מבזקים

רשימת קניות לאזכרה: מה קונים לאזכרה?

כשאנחנו חושבים על אזכרה, אז בדרך כלל יש לנו נטייה לתאר אנשים אשר מתקבצים יחד מעל קברו של המת, מתפללים, אומרים מספר מילים ואז מתפזרים, כל אחד לביתו, חוזרים לחייהם עד לשנה הבאה.

איך ישנן משפחות, עדות, אצלן מקובל לא רק להיפגש בבית הקברות לקיום האזכרה עם המשמעות הדתית שלה, אלא אצלן מקובל גם לערוך ארוחה מיוחדת, בין אם זה בבית הכנסת שם הם מתפללים אחרי האזכרה ובין אם זה בבית אחד הקרובים, אפילו בביתו של המנוח.

הרעיון של ארוחה אחרי אזכרה נועד לחזק את הקשר שבין האנשים וכן לציין בצורה ייחודית את זכרו את המת. חשוב לציין, שמדובר באירוע מסוג שונה מאשר השבעה. הן בגלל שלאזכרה ולארוחה אחרי, מגיעים הרבה פחות אנשים, מה עוד שהעצב כבר איננו חזק כמו אחרי המוות והלוויה, הזיכרון עדיין קיים אך מתייחסים אליו אחרת.

על מנת לערוך ארוחה אחרי האזכרה, צריך לרכוש את הפריטים השונים מראש. זאת על מנת שהכל יהיה מוכן מיד האזכרה. צריך להדגיש, אפשר לעשות את זה בצורות שונות, כל אחד יבחר את מה שנכון עבורו, בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינת מסורת והדרך בה הוא רוצה לזכור את המת.

מה צריך לקנות לאזכרה?

בעיקרון, כאשר עורכים קניות לאזכרה צריך לזכור שהארוחה אמורה להכיל ברכות מזון שונות: כגון, פרי הגפן, פרי האדמה, פרי העץ, מיני מזונות, ושהכל נהיה בדברו. כן, גם הארוחה צריכה להכיל פריטי מזון שמתאימים לכל אחת מהברכות הנ”ל.

למשל, עבור ברכת מיני מזונות, יש להגיש מאפים ועוגות, מתוקים ומלוחים. עבור פרי הגפן, יש להגיש יין ומיץ ענבים, עבור פרי העץ, יש להגיש פירות שגדלים על עצים, תפוזים, תפוחים וכדומה. עבור פרי האדמה יש להגיש פרות שגדלים על האדמה, למשל תפוחי אדמה וקטניות, ועבור ברכת הכל נהיה בדברו, יש להגיש מנות ממרכיבים שונים.

לכל אחד מהמרכיבים אשר שייכים לברכה כזו או אחרת, אפשר להוסיף עוד מרכיבים, למשל, במקרה מיני מזונות, אפשר להוסיף קרקרים, עוגיות, ממולאים ועוד. וכן הלאה, על פי כל אחת מהברכות הנ”ל.

מעבר לזה, הרי אפשר להכין מנות שלמות אשר יכולות להתאים לאזכרה, בין אם זה בסגנון עדתי, בין אם זה מאכלים שהמנוח אהב, מנות שקשורים כך או אחרת למסורת המשפחתית ועוד.

כאמור, את כל הפריטים הנ”ל, יש להכין מראש, ולוודא שהכל מסודר באופן מלא או כמעט מלא, לפני שאנשים מגיעים מהאזכרה אל המקום בו נערכת הארוחה. על כן, אם היא נערכת בבית כנסת או בבית המנוח, יש להקפיד שיישארו שם אנשים אשר יסדרו את כל המרכיבים ויכינו את השולחן.

איך מזמינים קייטרינג לאזכרה?

אופציה אחרת שעומדת לרשות המארגנים והמוזמנים, היא לפנות אל חברת קייטרינג  שתכין את כל הארוחה. אפשר ליצור קשר מבעוד מועד, עם חברה שמתמחה בארגון ארוחות לאזכרות, והיא תדע גם להכין את כל המרכיבים הנדרשים על פי הברכות וגם להכין את המנות עצמן לארוחה.

אם מזמינים שירות קייטרינג, זה יכול לחסוך לא מעט זמן, זה יכול לחסוך לא מעט טרחה לפני האזכרה וגם בכל מה שקשור להכנות בזמן האזכרה.

צריך לקבוע עם החברה מה בדיוק מזמינים ממנה, איפה האזכרה מתבצעת ומתי, וצוות מטעמה כבר ידאג לספק את כל הסחורה הנדרשת.

דגשים על מאכלים כשרים להגשה באזכרה

אם מחליטים לפנות אל חברת קייטרינג, יש לוודא שהחברה יכולה להכין את כל המנות הנדרשות, בין אם זה על פי המסורת ובין אם זה על פי רצון המארגנים באזכרה, כמו כן יש לוודא כמובן שהיא מספקת מנות ברמת כשרות נדרשת, רצוי שיהיה קייטרינג כשר למהדרין, כך בוודאות לא יווצר מצב בו אחד האורחים לא יברך מטעמי כשרות שבעיניו היא מפוקפקת, וכן  זאת על מנת שכל האורחים יוכלו ליהנות מהארוחה.

עריכת קניות לאזכרה כמה ימים לפני המועד

גם כאן, במקרה שמזמינים שירות קייטרינג או שעושים את הקניות לאזכרה סופרמרקט השכונתי, יש לוודא שמבצעים את סבב הרכישה של המוצרים לאזכרה מספיק זמן לפני מועד האזכרה וכמון שהחברה דואגת לבצע אותו בהתאם על פי לוח הזמנים. זאת על מנת ששום דבר לא יתעכב ולא יתפספס.

בעיקרון, אפשר לארגן את הכל לבד, אין שום מניעה לכך, אפשר לרכוש את כל המרכיבים השונים ולארגן את כל מה שצריך לקראת הארוחה.

אך מאחר וזה לוקח זמן, גם תהליך הקנייה וגם תהליך ההכנה, וזה יכול לבוא על חשבון זמן עבודה או חשבון זמן אחר.

לכן מוטב לפנות לחברה שיכולה לספק את כל המרכיבים ולהכין הכל בעצמה בצורה מקצועית, מהירה ומסודרת. זה יכול לחסוך הרבה מאוד זמן, ולעיתים גם לחסוך לא מעט עלויות, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה באופן עקיף. על כן זה משתלם.

המאמר באדיבות אריאל בריל קידום אתרים בגוגל

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן