הכי נעים להזכר: יומולדת מרגש ל״מלון קליפורניה של האיגלס האגדיים

יומולדת שמח לשיר השירים, אחד מעשרת הגדולים בתולדות הרוקנרול. ״הוטל קליפורניה״ של להקת האיגלס (הנשרים) יצא לאור לראשונה ב-22 בפברואר לפני 44 שנים ונשמע גם היום חדש, רענן ומרגש כתמיד.

.

הסולן של השיר הוא המתופף דון הנלי, שנותן את הנשמה ונעזר בהרמוניה קולית מופלאה של חבריו ללהקה כמו גם בקטע סולו הגיטרה שנחשב מאז ומתמיד בין עשרת הגדולים בתולדות הרוק העולמי.

.

המילים של השיר נכנסות לנשמה וזכו לאינספור פרשנויות. משפט המפתח לטעמי הוא ״יש מקומות שאתה יכול לנטוש בכל רגע אבל לעולם לא באמת תוכל לעזוב אותם״.

.

השיר לא נכתב על מלון מסויים ועל עטיפת התקליט מופיע דווקא מחון בברלי הילס בחוס אנג׳לס.

אלבום האוסף של האיגלס הוא עד היום הזה הנמכר בעולם בכל הזמנים. פנקו את עצמכם בהנאה חסרת מעצורים בביצוע חי של השיר כחודש לאחר שהסינגל יצא לאור. יש רגעים בחיים שהם בלתי נשכחים במשובחותם.

.

עבורי, זה היה הרגע הפתאומי שבו השיר נגמר בפעם הראשונה ששמעתי אותו. מאז, הוא חוזר אלי ברגעי חסד שמן הסתם קיימים גם אצלך.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

 

 

 

שיתוף:
מאמר קודםניר לוין מסיים את תפקידו כמנהל הטכני של הנבחרות הצעירות
המאמר הבאסין מעמיקה את חדירתה לאירופה דרך ארצות הבלקן הנחשלות כלכלית
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.