מבזקים

למה כולם עוברים למיקור חוץ?

מיקור חוץ הינו מודל שמשתמשות בו חברות רבות ברחבי העולם וגם בישראל. למעשה מדובר בחברות המחליטות להעביר מחלקה, ייצור מוצרים או מתן שירותים אחרים לידי גורם חיצוני. מה שהיה תחת החברה עצמה עובר לחברת קבלן שבה מעניקים עבור החברה הראשונה את השירותים הנדרשים לה על מנת לאפשר לגרעין בחברה להתמקד בתחומם והנושא שהוחלט להעביר לידי החברה השנייה תחת אחריותה שלה.

מיקור חוץ הינו גלובלי המאפשר לחברות השונות להרוויח יתרונות רבים וניתן לבצעו במדינות רבות. בין המדינות המובילות ביותר בעולם תמצאו דווקא מדינות מתפתחות כמו הודו, פיליפינים, מדינות מזרח אירופה ועוד. למשל מיקור חוץ בהודו דורג כאחד מהיעדים המוצלחים ביותר בעל רמת שירות לחברות מהגבוה בעולם.

 

מהם היתרונות של מיקור חוץ?

למיקור חוץ ישנם יתרונות רבים לכן חברות גדולות וחברות קטנות נעזרות בשירותי מיקור על מנת ליעל את העסק שלהן הן מבחינה פנים אירגונית והן מבחינה רחבה יותר, חוץ אירגונית.

  • אחד ההיבטים החשובים ביותר בעולם העסקים הוא הנושא הכלכלי. כל עסק הינו הוקם ונוצר על מנת לייצר רווח כלכלי ולהיות משגשג. עם מיקור חוץ ניתן להפחית עלויות רבות בצורה משמעותית, להקטין כוח אדם שיש לספק לו תנאים, משכורות והטבות נוספות, עלויות לציוד טכנולוגי יקר וכן הלאה.
  • מיקור חוץ מאפשר לחברות להתמקד בליבה של החברה ולא להתפזר לעסוקים שאין להן משמעות רבה מבחינה עסקית אלא גוזלים יותר זמן יקר ומשאבים רבים שיכולים להתפנות לעיסוק העיקרי של החברה.
  • בחירת חברות למיקור על ידי מכרזים מאפשרת לחברות רבות לעשות חושבים לפני שהן חותמות על בסכם מחייב בין שני הצדדים וכך לקבל את השירות המתאים ביותר עבורן בעלויות המשתלמות ביותר.

האם ישנם חסרונות למיקור חוץ?

היתרונות למיקור חוץ עולים על החסרונות וחשוב להכיר גם בחסרונות על מנת להישמר מטעויות מחוסר ידע או מאי שימת לב לפרטים.

  • התקשורת בין החברה לספק החיצוני לא ממוקמת באותו מישור. ישנן חברות שלא בדקו לעומקו של עניין את החוזה מול הספק מה שיכול להביא קושי תקשורתי במשך הזמן ולכן שימת לב לכל הפרטים בחוזה עוד בטרם חתימתו יעזרו לכם להימנע מקושי זה.
  • החברה מעבירה לידי הספק נתונים רבים וישנם מקרים שהנתונים הללו רגישים ביותר לחברה. לכן חשוב לבדוק היטב את אמינותו של הספק וכך להימנע מאיומי אבטחה וכדומה.

אחד היעדים למיקור חוץ ששומרים על דירוגם הגבוה בעולם הוא הודו. מיקור חוץ הודו הינו מהמומלצים ביותר בקרב חברות היי – טק מרחבי העולם. אמנם הודו הינה מדינה מתפתחת אך יש בה מוסדות השכלה איכותיים וכוח אדם אמין ובעל מוסר עבודה גבוה במיוחד. כך כשאתם בוחרים במיקור חוץ בהודו אתם מרוויחים גם כוח אדם מקצועי ומוסרי, גם איכות שירות ומוצרים איכותיים וכמובן שאת חוסכים הרבה מאוד כסף.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן