מבזקים

חותמות גומי: מתי? למי? ולשם מה?

למרות שהטכנולוגיה בעידן המקוון שינתה את חיינו מקצה לקצה, קיימים לא מעט מוצרים פיזיים שכוחם נשמר, ממש כמו זה של חותמת הגומי. גם המשוכלל שבאתרים לא יצליח לספק תחליף הולם לצורך בכשרותם או האמינות של מסמכים מסוימים, שלא לדבר על הנוחות שבלחיצה על חותמת ברורה ובולטת, לעומת ניסיונות קשקוש עם פד הלפטופ שעדיין לא מפיקים תוצאה 100% מקורית. אז מה העניין עם חותמות הגומי ואת מי בדיוק הן עדיין משמשות? עדן חותמות על הפרקטיקה החשובה:

 

מדוע חותמת היא עדיין כלי משרדי חשוב?

כל חותמת פיזית באשר היא מעניקה תוקף רשמי לניירת חשובה. היא מספקת אישור למקוריות המסמך, מהווה את אישור המנכ”ל או הגוף הרשמי שפניתם אליו, נדרשת מבחינה חוקית בתהליכים של מתן ייפוי כוח (למשל לרואה חשבון או עורך דין המייצגים אותנו) ומעניקה טון סמכותי יותר למסמכים מסוימים בבית העסק.

 

מה לכל זה ולחותמת הגומי?

בעברה היוותה גלופת הגומי את טכנולוגיית ההדפסה הרשמית, שהטבעתה יצרה דפוס בלט שניתן לחוש באצבעות מעל הדף. עם השנים עברה החותמת הסבה נוספת והצריכה הטבעה באמצעות כרית דיו, כך שהפקתה התקבלה באופן שטחי על המסמך וללא בלט. הסגנון הזה של חותמות נתפס כתקופתי ומסורתי מאוד ועל כן יש בעלי עסקים ובעלי עניין רבים שהיו שמחים להשתמש בה ולו רק מטעמים אותנטיים והיסטוריים.

כיום חותמת הגומי מספקת מענה חיתום דומה לכל סוגי החותמות האחרות, אך להבדיל מהן, היא נותרת סטטית בעת הלחיצה. בנוסף, צורתה העגולה של החותמת הכוללת כרית דיו וידית אחיזה מעץ מספקת מראה אלגנטי ורשמי יותר ובחותמת זו גם משתמשות מרבית הרשויות הישראליות על גבי מסמכים שונים.

 

למי תתאים החותמת?

אם יש לכם עסק שזורמת בתוכו ניירת מסוג מסוים, ייתכן שחותמת הגומי תתאים גם לכם. המראה הרשמי שלה מקשר אותה באופן ייחודי אל ניירת רשמית ופורמלית שיוצאת מבית העסק כמו אישורים, חוזים, הסכמים בכתב וכן הלאה. תהליך ייצור החותמת מבטיח שלא יהיה ניתן לזייף או להעתיק אותה כך שמובטחת לכם אסמכתא רשמית וחד משמעית עבור כל צורך בארגון.

בנוסף, קניית חותמת גומי תתאים גם לאריזות שונות, כך שמראה האריזה יקבל מראה מסוגנן ורשמי יותר וייחודיות המשלוח תגבר. אפשר לרכוש את החותמת גם למטרות פנאי, בין אם מדובר באדם שיעריך את המחווה הקלאסית לשולחן המנהלים ובין אם בילדים שישתמשו בחותמת ככלי משחק וייהנו ממוצר עמיד וחזק בשל ידית העץ המרכיבה אותו.

 

אז למה שתרכשו חותמת גומי?

מיתוג – חותמת רשמית שמופיעים בה פרטי העסק תסייע לאחרים ליצור איתכם קשר בקלות ותשקף מיד מהיכן יצא המסמך עצמו. צורתה מספקת מראה מרשים ורשמי ולכן תתאים לעסקים שמעוניינים להבטיח איכות ולהצהיר על עצמם ככאלה, מבלי לאבד מהאווירה המקצועית.

מקצועיות – כפי שקראתם, החותמת עדיין נחשבת ככלי הכרחי וחיוני לכל עסק והצורך בה הוא בלתי נמנע, בין אם לטובת מלל “נתקבל” על גבי מסמכים שהתקבלו ובין אם למטרות סיווג התוכן או מתן הרשאה לאדם מסוים.

פנאי – החותמת מאופיינת במראה דרמטי וכרזימטי מאוד ועל כן תתאים הן לשימוש עצמי והן כפריט מנהלים יוקרתי.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן