מבזקים

המפכ״ל שבתאי התחיל את הקדנציה בשורת תבוסות

E3620AD1-7E3B-4FED-958B-7E9BED9CAF0D

לא ככה רצה קובי שבתאי להתחיל את שיא הקריירה שלו. הוא נכנס לתפקיד המפכ״ל עם הרבה ציפיות דווקא משום שהגיע מהשטח, ממג״ב. אבל מאז, המשטרה נכשלת שוב ושוב ומגלה שלומיאליות כמעט יומיומית דווקא בפעילות הבסיסית של שמירה הסדר הציבורי, מתן אפשרות להפגין תוך שמירת ביטחונם של המשתתפים באירוע המוני ובעיקר דיכוי ההפקרות המתרחבת ברחוב הערבי, גל הפשיעה הגואה, הפרת הביטחון האישי במרחב הציבורי והפרטי וכדומה. הרושם הכללי הוא של אובדן שליטה ודהירה חסרת מעצורים לכיוון של כאוס כללי.

 

מה נשאר לרב ניצב שבתאי לעשות? לנאום בניסיון להרגיע מצד אחד ולהפחיד מן העבר השני. הבעיה היא רק שהתוצאה היא בינתיים הפוכה מהמקווה העולם התחתון שומע את שבתאי ונרגע בעוד שהציבור נחרד וחש מאויים.

 

וכך אמר היום מפכ״לכם האמיץ קובי שבתאי:

“אנו עדים בימים האחרונים לרצף אירועים פלילים חמורים ברחבי הארץ, כשחלקם גבו חיי אדם. המאבק המשטרתי בפשיעה החמורה והעבריינים נמשך כל העת, מעל ומתחת לפני השטח, באמצעות מגוון כוחות ואמצעים, כולל יחידות מיוחדות.

.ושבתאי המשיך: ״נמשיך להיאבק בנחישות ולסכל פשיעה חמורה ומאורגנת, למען שלום הציבור ובטחונו. נעמיק את האכיפה במישור הגלוי והסמוי, נשתמש בכל הכלים שברשותנו ולא ניתן לארגוני הפשיעה להרים ראש או נשק. ידע כל ארגון פשיעה, שהזרוע הארוכה של המשטרה תגיע אליו ותרדוף אותו בכל מקום, עד שימצא עצמו מאחורי סורג ובריח”.

.

למרבה הצער אלה אוסף של משפטי סרק שנכתבו בידי יועץ תקשורת המנותק מן המציאות.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן