מבזקים

פוליטיקה איראנית: מנגחים את הנשיא רוחאני במחמאות למוסד הישראלי

B43E3EAE-DFDC-4893-90B4-52CB9CAD0C65

ראש ועדת האנרגיה של הפרלמנט האיראני פארידון עבאסי צוטט בסוכנות הידיעות תאסנים בדברים המפרטים את אפשרויות הפעולה שהם מייחסים לישראל. האיש, שעל פי דיווחים זרים ישראל ניסתה לחסלו וכשלה לפני כעשור, מתמודד על משרה ציבורית בכירה באיראן ולדבריו מדובר בפעולה שזרעיה ניטעו לפני זמן רב ועתה הוחלט להפעילה.

 

עבאסי סיפר על תחנת חשמל באתר נתנז, המזרימה מתח למרצף בעומק
40-50 מטרים מתחת לאדמה שאמור להיות חסין להפצצות מן האוויר ומנחיתת טילים כולל פצצות עומק.

לדברי עבאסי כשהציונים הבינו את המצב הוא כיוון פעולת חבלה באמצעות סייבר או באמצעות אנשים וציוד. דבר זה דורש זמן והכנה”.

עבאסי החמיא על פי הדיווח למבצעי הפעולה בעוד מתאר ויזואלית מה קרה: “כאן נקודת פיזור החשמל והכבלים שמגיע מחלק אחר שקשור לסוללות. הבעיה היא שאם הכוח ינותק הוא ינתק אותן. פעולת האויב הייתה יפה מאוד. אני מסתכל על זה מדעית. הם חשבו ושכרו את המומחים שלהם, וזה התפוצץ בצורה שפגעה הן במערכת חלוקת החשמל והן בכבל שהגיע מהסוללות. כי אסור לנתק את הצנטריפוגה”.

עבאסי מסר את הפרטים הללו רק ככלי ניגוח כלפי הנשיא רוחאני שהוא שואף להחליפו. עבאסי הוא שמרן קיצוני ולטענתו התנהלות הרופסת של רוחאני מזמינה הפועל פעולות עוינות מצד האויב הציוני ואחרים. הוא מתנגד נמרצות לחזרה אפשרית של איראן להסכם הגרעין ומצדד בתוקפנות מעשית ובייזום מהלכי תקיפה אכזריים נגד ישראל, נגד סעודיה, נגד מצרים, נגד מדינות המפרץ וכן נגד משטר אסד וצבא לבנון באופן דיאפשר השתלטות איראנית על המזרח התיכון הנושר לים ויקדם את פרוייקט חיסול מדינת ישראל.

מן העבר השני, בישראל, נחשפים גם כן פרטים מיותרים ומזיקים כתוצאה מהתגוששות פוליטית. אחרי שסביבת נתניהו הורידה את מסך העמימות לגבי פעולה זו ואחרות, היה זה ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, המתעב את ביבי אישית, אשר אמר אתמול בשידור חי רדיו דברים היכולים להשתמע כאילו שורשי הפעולה שביבי מצגאה בה לכאורה נעוצים בפעולות שננקטו עוד בתקופה שבה כיהן כראש ממשלה. יש להניח שאילו נמסרו הפרטים הנוספים שאמר אולמרט לאישור הצנזורה, ספק אם היו מאושרים לשידור.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן